Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit fogyasztanak 100km-en?

Mennyit fogyasztanak 100km-en?

Figyelt kérdés

1.BMW Compact 1.6

2.Volkswagen golf III 1.6

Melyiket éri meg megvenni?


2012. jan. 28. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:

www.sprintmonitor.de


Két teljesen különböző autó, eltérő igényekre. Értelmetlen a kettő összehasonlítása.

2012. jan. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

én a VW-t venném.

A compact formája szerintem undorító, azt mondják az 1.6os benne nagyon lomha, cserébe sokat fogyaszt és ha már a bmwt szeretik "presztizsautonak" hívni elég gáz hogy egy wartburg is legyorsul a lámpánál.

Úgyhogy a sorrend nálam:

1, VW

2, wartburg

3, compact

2012. jan. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a BMW-t megvenni olcsóbb azonban fenntartani nehezebb.

Volkswagent meg picit drágábban kapsz,viszont költségtakarékosabb lesz,elektronikai hibái ritkábbak.

Mivel a fogyasztást kérdezed ezért írom a tapasztalataim:

BMW nyári fogyasztása: városba: 10L/100km vegyesbe: 9L/100km autópályán 8L 130-as tempóval.

Télen a fogyasztása 13,akár 15L városban vegyesben 12L, pályán 10.


VW: nyáron városba 8L vegyesbe 7L pályán 6L 110Km/h-val 140Km/h-val meg 6,5 tehát kedvező!

télen városba 10L vegyesbe 8,5 pályán 8L 140-el haladva. 110.el viszont télen is beéri 7literrel.


Nekem mindkettő fajta volt, személy szerint ezt tapasztaltam.

A döntés a te kezedben van.

BMW az egy nyomatékosabb,keményebb megjelenésű autó,vagyis élményautó...

Golfba sem fakasz sírva,vele is tudsz betont szaggatni.

2012. jan. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Alapból BMW-ből 2.0 alá nem adunk.

15 literes fogyasztás? Valóban sokat tud zabálni de azért ne túlozzunk :D Reptéren nem sikerült az 1.9-es Z3-as motorral szereltet 13,5 liter fölé vinni.


mind1



Igazából ez két teljesen különböző autó. Lehetetlen összehasonlítani. Annyi bennük a közös hogy német. A BMW 100% sofőr centrikus, és nagy hangsúlyt fektettek a vezetési élménybe, sokkal erőteljesebb megjelenésű. Cserébe többet fogyaszt, drágább az alkatrész és a fenntartás


A VW inkább gazdaságosabb autó. Normális futóművel, kevesebbet fogyaszt, olcsóbb az alkatrész hozzá. De viszont vezetési élményben nem olyan jó, a puhább futómű miatt nem tudsz annyira menni a kanyarokban (viszont cserébe nem szakad le a veséd szar úton a rázkódástól)


Ezt a két autót nem lehet sehogy sem összehasonlítani. A BMW-t arra csinálták hogy minden egyes megtett km-et élvezz vele amíg eljutsz A-ból B-be, a VW pedig arra hogy a lehető legolcsóbban eljuss A-ból B-be.

2012. jan. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A Compact formája szerintem is undorító. Mi több, hányinger. A 3-as Golf se valami nagy szám, akkor már inkább 4-es. De BMW-ből coupe alatt ne add.
2012. jan. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!