Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális, hogy gyászhoz...

Normális, hogy gyászhoz hasonló fájdalmat élek át, ahogy az autómat viszem eladni használttelepre?

Figyelt kérdés
Ez csak egy tárgy, mondják sokan, de engem teljesen elönt a fájdalom. Céges autóra váltás miatt, minden ésszerű anyagi okból meg kell válnom gyönyörű fekete autómtól, nem tudok két autót fenntartani, és értelme sincs, viszont a céges autót ingyen használom. Nagyon rossz érzés eladni kedves autómat, hasonló, mint amikor elveszítek valakit.
2012. jan. 30. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha a cégest ingyen használod akkor minek adod el a másikat? Egyszer azt írtad, hogy kettőt nem tudsz fenntartani utána meg, hogy ingyen használhatod. A cégesnél nem a cég fizet mindent? Ha igen akkor ne add el, ha ennyire szereted. Én is így vagyok ezzel a "szeretettel", de hála istennek nem kell megválnom tőle:D
2012. jan. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

mi ősszel cseréltünk autót, és hát nem tagadom, kicsit megsirattam a mi kis Lajosunkat. az első verdánk volt, elvitt mindenhova gond nélkül.


egyébként én sem értem miért nem tartod meg, ha a céges költségeit nem neked kell állnod. akkor fogsz jobban sírni, ha mondjuk a céges kocsidat netán visszaveszik, te meg ott állsz verda nélkül.

2012. jan. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Teljes megértésem. Abszolút. Én szó szerint kikészültem lelkileg, amikor eladtam 7 év után az imádott 911-es Porschémat. (nem kamu, mielőtt megvádolna valaki)

Pedig utána vettem egy modernebb, de gazdaságosabbat (Boxster), és ennek ellenére a kis fekete béka két évvel később is könnyeket csal a szemembe, pedig majdnem negyven éves vagyok, de ha hiszed, ha nem, most, ahogy írok, elérzékenyülök. Annyira szerettem, de nem tudtam rákölteni, lepukkantani meg nem akartam. Sőt egy érdekesség: a 911-est 2003-ban vettem, előtte egy 944 volt 6 évig. Azt is sajnáltam nagyon.

Amúgy milyen autód van?

2012. jan. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az eladásnál csak két rosszabb dolog történhet az autóddal. Az egyik, hogy javíthatatlanul összetörik és elviszed a MÉHbe, a második az alkatrészenként történő kiárusítás.
2012. jan. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nem látja senki, akkor meg is szoktátok dugni a kipufogóját?

:D

2012. jan. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Miért, te megdugnád mondjuk a testvéredet, barátodat vagy kedves rokonodat, utolsó hozzászóló?
2012. jan. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Gyári állapotú, gyönyörű Rover 45-ös. Leadtam, és végül nem könnyeztem. Túl sokat veszített volna már az értékéből, egyébként sokan félnek tőle, mivel a gyár tönkrement. Semmilyen logikus érv nem szól a megtartása mellett, így az ész legyőzte az érzelmet. Elbúcsúztam tőle és buszra szálltam.
2012. jan. 30. 21:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Az első két autómat még megsirattam. A harmadiknál már lesz@rtam..
2012. jan. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Miért, te megdugnád mondjuk a testvéredet, barátodat vagy kedves rokonodat, utolsó hozzászóló?"


Ezek már megvoltak, most az anyósra hajtok!

:D


Az autó viszont egy használati tárgy, amíg szolgál megkap mindent, utána mehet. Nem kell hozzá ragaszkodni "halála" napjáig. A rokon adott, az autót le lehet cserélni ha kell, de nem kell megsiratni!

:)

2012. jan. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!