Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudok egy babettát...

Hogyan tudok egy babettát erősebbé tenni pl: 125ccm-es re? Normális válaszokat szeretnék

Figyelt kérdés
2012. febr. 3. 18:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Sehogy...
2012. febr. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Teszel bele egy 125ccm-es blokkot,kicsereled a vazat,es rairod,hogy babetta.
2012. febr. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Árulnak kisméretű sugárhajtóműveket,veszel egyet, és felhegeszted a hátuljára. Másképp nem nagyon lehet, ha erősebb motort raksz bele akkor a váltó lesz kevés, ha azt is cseréled akkor a fékek lesznek kevesek. Nem éri meg a belefektetett összeget, egyszerűbb venni egy 125ös gépet, vagy akár egy rendes 50eset.
2012. febr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 WhiteLabel ***** válasza:
eleve ott kezdődik hogy a váza még a gyári motorját is alig bírja ki, felejtő.
2012. febr. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
normalis valaszokat szeretne.......xD.....hat ez egy lol b+.........a kerdes se normalis.....a babetta meg az ero......meg hirbol se nagyon ismerik egymast,de ahogy az elozo irta,vegyel egy sugarhajtomuvet es gumipokozd fel a hatuljara es kesz is.............ez a kerdes akkora baromsag hogy komolyan udito pontja a mai napomnak.......:D
2012. febr. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát 125-ösre sehogyan sem tudod megcsinálni.Lehetséges ugyan tuningolni a Babettát is...elvégre mért ne lehetne?Ha nagyon elvetemült vagy,akkor a 85-90km/ órás csúcs is kihozható belőle.Hozzáteszem,hogy ez egy egyszerhasználatos blokk lesz.Arról nem is beszélve,hogy horribilis összegbe kerül.


A felömlőket lehet bővíteni,polírozni.Fel lehet fúrni a hengert,maratni a hengerfejből,polírozni a forgattyúházat,egyensúlyozni a hajtókart,könnyített dugattyút neki.Aztán lehet variálni a lánckerekekkel is.Ki lehet cserélni a karburátort és ez rezonátort tenni rá.

Ez a módosítás kb 60-70 ezer Ft.A gyorsulás érezhetően javul,a fogyasztás pedig a duplájára nő.A végsebességét nem tudom megmondani.A 207-es típus esetében talán 55-60km/óra.A 210-es típus már jobb.Az eleve erősebb és egy jó állapotban lévő gyári bírja a 60-65km/órát alapból is.Az előbb említett tuningal talán a 75-ös végsebességet tartanám reálisnak.


Persze ez egy csomó gondot fog magával hozni.A váz gyenge,erősíteni kell.A kerekek kicsit ekkora tempóhoz és túl könnyű.A fékek pedig nem fognak megállítani.Egyszerűen nem erre tervezték.


Ha megér neked egy Babetta 70 ezret,akkor hajrá.Ebből a pénzből már kapsz egy Simsont.Ezt nem is ragozom tovább.


Olcsóbb megoldásként talán a blokkcsere jut eszembe.Na nem 125-ösre,az kivitelezhetetlen.De alapos tervezéssel és néhány napos lakatos munkával bele lehet faragni egy Simson blokkot a Babetta vázba.Egyéb típusok pl APN,Komar,Jawa is jó.Ezekhez is erősíteni kell a vázat és a fékeket!

2012. febr. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Van egy srác ő 101km/h-t hozott ki belőle és a mai napig használja :) . Membrános karbi ,idegen típusú karbi van rajta, 4 felömlős,bővített henger, légterelő a hengeren hogy jobban hűtse. rezó kipuff stb
2012. febr. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is feltettem egy ilyen kérdést itt, és sok az értetlen hülyegyerek, mikor én is odaírtam, hogy ÉRTELMES válaszokat. Ilyenkor csalódik az ember ezekben az oldalakban.
2012. márc. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen sajnos van ez így kedves utolsó ! Sokan lenézik a régi motorokat pedíg aztán mikor a kis pöckölt babettámmal gyorsulásban ott hagyom a kávédarálójukat akkor meg lesnek mint a mukinyul... Ráadásul amit észrevettem,hogy nyáron sokan motoroznak robogóval én persze babettával és mikor áll mögöttem egy kávédaráló és csak röfög folyamatosan az enyém meg puffog úgy hogy meg lehet számolni hányat üt a dugó na azt többen megnézik(persze ha jó állapotú) mint a robogót!Mellesleg az utolsó motorosboltban ahol jártam a srác meséli hogy mostanában elég sokan keresik meg babetta alkatrészek ügyben, ugyhogy a motor újra fénykorát fogja hamarosan élni!
2012. márc. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Persze :D

Írj egy emailt és dumálunk :)

2012. márc. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!