Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Corsa B hűtés probléma!...

Opel Corsa B hűtés probléma! Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Egy olyan problémám van, hogy a B Corsámat a mai nap folyamán kb 1 órás egyhelyben állás után leállítottam a motort és ezt követően elkezdett erőteljesen gőzölögni a motortér. Gyorsan kinyitottam a motorháztetőt és láttam hogy a kiegyenlítőtartályban rotyog a viz! Sapka a helyén volt de arra gyanakszom hogy a víz ott futhatott ki. Ezek után gyorsan rápillantottam a hőfokmérőre ami kb 110 fokot mutatott. A ventilátort nem halottam hogy bekapcsolt volna, viszont forró volt amikor már kinyitottam a motorháztetőt. Ja és ezalatt az óra alatt 1-es fokozaton ment a fűtőradiátor. Ezen problémák után vártam egy kis időt amíg a motor kellő képen lehűlt, ezek után csekkoltam a kiegyenlítő tartályt (még elég hűtőfolyadék maradt benne) és hazamentem, az úton nem ment 92 fok fölé a hőmérséklet, miután megérkeztem megint ellenőriztem a dolgokat hűtőfolyadék nem szivárgott, hűtő forró volt és a kiegyenlítő tartály kupakjától egy sziszegő hangot halottam.

Várom Válaszaitokat!

Köszi


2012. febr. 6. 23:19
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
Ellenőrizd a hőjeladót és a ventillátor helyes működését. Inkább most legyen, mint a nagy melegben.
2012. febr. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
Inkább itt üzenj, hogy mindenki tanulhasson a hibából és a megoldásból. Szóval elsőnek a szerelőt javaslom, mivel ez már egy fokkal bonyolultabb, mint egy lada. Ha nem futja, nézz utána a neten (főleg szervízkönyvbe), hogy az ellenállás milyen ohm tartományban mozog. Pl hány ohm, ha 100 fok fölött van. Általában a jeladóknak úgy csökken az ellenállásuk, ahogyan melegszik a helyzet. A másik a venti. Ezt az akkuval tudod kipróbálni. A pozitív és negatív pólusra rövid ideig áramot vezetsz. Ha forog, akkor jó. A hőjeladót általában a hengerfejben találják meg. Sokszor összetévesztik a blokkon lévő olajnyomás érzékelővel.
2012. febr. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
Azis lehet, hogy a bejövő vagy kimenő ágban van az érzékelő. Tudd meg, vagy küldd el szervízbe.
2012. febr. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Értem, hát a ventit lecsekkoltam az jóó, amúgy a motornak nem lett baja szerinted?
2012. febr. 6. 23:36
 5/36 A kérdező kommentje:
A hőjeladó ellenörzését megmondom öszintén nem nagyon értem hogy mit csináljak! A hengerfejben :O ?
2012. febr. 6. 23:38
 6/36 anonim ***** válasza:

Hát nemtudom hogy a B-s corsában hol van a ventihez tartozó jeladó. Ezt egy szervízkönyvben megtalálnád. Azt sem tudom, milyen ellenállású. Ez is le lenne írva. Meg az is, hány fokon kapcsol be.

Amúgy 110 fok még nem olyan sok a motornak. 130 fölött kezdődnek a problémák. A kupaknak nem szabadna sziszegnie, azért hívják túlnyomásos rendszerek. Szerintem a kupakot húzd rá jól vagy cseréld le.

2012. febr. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
Az is megeshet, hogy a nem jeladó kapcsolja a ventit, hanem bimetál. Szóval nézz utána szervízkönyvnek.
2012. febr. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Értem, akkor megpróbálok szerezni egy szervízkönyvet, és abban hogy keressem?

Am ha rotyogott a víz akkor tuti hogy nem okozott sehol kárt?

Ja a kupakot hiába húzom rá sziszeg, ha kicsit járatom a motort és leállítom ahogy kezd lehülni pár másodperc és sziszeg.

2012. febr. 6. 23:51
 9/36 anonim ***** válasza:
Termosztát...
2012. febr. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
Termosztát a vizet engedi forogni a hőcserélő és a motor között.
2012. febr. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!