Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Corsa B hűtés probléma!...

Opel Corsa B hűtés probléma! Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Egy olyan problémám van, hogy a B Corsámat a mai nap folyamán kb 1 órás egyhelyben állás után leállítottam a motort és ezt követően elkezdett erőteljesen gőzölögni a motortér. Gyorsan kinyitottam a motorháztetőt és láttam hogy a kiegyenlítőtartályban rotyog a viz! Sapka a helyén volt de arra gyanakszom hogy a víz ott futhatott ki. Ezek után gyorsan rápillantottam a hőfokmérőre ami kb 110 fokot mutatott. A ventilátort nem halottam hogy bekapcsolt volna, viszont forró volt amikor már kinyitottam a motorháztetőt. Ja és ezalatt az óra alatt 1-es fokozaton ment a fűtőradiátor. Ezen problémák után vártam egy kis időt amíg a motor kellő képen lehűlt, ezek után csekkoltam a kiegyenlítő tartályt (még elég hűtőfolyadék maradt benne) és hazamentem, az úton nem ment 92 fok fölé a hőmérséklet, miután megérkeztem megint ellenőriztem a dolgokat hűtőfolyadék nem szivárgott, hűtő forró volt és a kiegyenlítő tartály kupakjától egy sziszegő hangot halottam.

Várom Válaszaitokat!

Köszi


2012. febr. 6. 23:19
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
Hát a hűtőrendszernél vagy az elektronikánál.
2012. febr. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:

"Termosztát a vizet engedi forogni a hőcserélő és a motor között."


Na ne mondjad:P Valószínűleg nem nyitott ki és ezért forrt fel a víz... Az, hogy a ventilátor nem kapcsolt be, plusz hiba. De hiába is kapcsolt volna, be, ugyanis csak a hűtőt "hűtené", de oda meg nem jutott be a víz...

2012. febr. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
Nézd, azt írtad csak alapjáraton ment a motor. Így nem nagyon lesz semmi komoly baja, mert nem tetted ki terhelésnek. Sokkal nagyobb baj lenne, ha menet közben a hőségben történne.
2012. febr. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

Ahha :)

És akkor miért volt forró a hűtőradiátor?

2012. febr. 7. 00:00
 15/36 anonim ***** válasza:
Lehet a termosztát is, nem zártam ki. Csak elsődleges probléma, hogy a hűtő be sem kapcsolt. Ha rossz lenne a termosztát, akkor már menet közben megadta volna magát neki, nem egy óra járás után :)
2012. febr. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Hát tulajdonképpen azért ment mert zenét halgattam amég egy bevásárlóközpont parkolójában vártam valakit (ment a mélynyomó és azért nem állítottam le hogy ne szívja le). Aztán kikapcsoltam a zenét leállítottam a motort és a leállítás után egy két másodperc múlva valami kis hangefekt és elkezdett gőzölögni, gondolom a kupak megadta magát.
2012. febr. 7. 00:04
 17/36 anonim ***** válasza:
Ja bocs, ezt figyelmen kívül hagytam. A motorhőfok jeladó biztos, hogy jó, mivel jól mér, jól indul az autó hidegen és melegen is(ugye?). Tehát a ventilátor körül kéne nézelődnöd. Megkapja-e a jelet stb. stb.
2012. febr. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
A termosztát meg szintén jó, mivel forró volt a hűtő és menet közben nem forrt fel a víz.
2012. febr. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Igen hidegen és melegen is jól indul, bár azért a hideg napokon nem pöccre, hanem pár másodperc mióta ilyen marha hideg van
2012. febr. 7. 00:11
 20/36 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy több ilyen jeladó is van egy komolyabb kocsiban. Az enyém egy 90-es fiat és 3 hőjeladóm is van kapásból.
2012. febr. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!