Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lenne egy kérdésem ami lehet...

Vw00 kérdése:

Lenne egy kérdésem ami lehet sok embert foglalkoztat! Vettetek észre benzin és benzin közötti különbséget?

Figyelt kérdés

2012. febr. 15. 09:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én vettem.
2012. febr. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És pedig?
2012. febr. 15. 09:08
 3/15 anonim ***** válasza:
Némely benzinkúton lehet kapni hitvány minőségű benzint. Amit észreveszel, hogy több fogy belőle. Amit majd később veszel észre az a szervíz számláján fog látszani.
2012. febr. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

jó a kérdésed,

de csak nagyon halkan merem leírni a véleményemet,mert sokan letorkolhatnak érte,én 20 éve autózom,tankolok,de semmi különbséget nem veszek észre,

2012. febr. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Abból a gondolatból tettem fel a kérdést, mivel a okos shell-es mindig nyomja h tannkolj v-powert mert kevesebbet eszik meg minden... Elég sokáig a shellnél tankoltam, de egy ideje áttértem az agip-hoz. Én ugy veszem észre mintha valamivel kisebb lenne a fogyasztás.
2012. febr. 15. 09:27
 6/15 anonim ***** válasza:

Én 25 év alatt , eddig csak a Shell új benzincsaládjánál (nem a V-power) vettem észre teljesítménynövekedést és fogyasztás-csökkenést.

Úgy tudom ,de ez lehet , h már nem így van , de az ŐMV kivételével , mindenki a MOL-tól szerzi (szerezheti) be az üzemanyagot.

2012. febr. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez így igaz. Az OMV az osztrák finomítóból hozza az benzint, de természetesen ez sem minden OMV kútra érvényes, mivel például Debrecenbe már nem hiszem hogy megérné nekik üzemanyagot szállítani, az ország másik feléből. Legjobb tudomásom szerint első sorban a Dunántúli területeken kapható osztrák finomítóból származó üzemanyag (ha valaki másképp tudja, vagy nem így van nyugodtan cáfoljon rá).

Több kútnál is tankoltam már. MOL és Shell sima 95-ös között nem sok különbséget észleltem. Shell V-power-től tényleg finomabban járt a motor és a plusz adalék anyagok miatt jobban tudja hasznosítani a motor a beadagolt benzint, ezáltal kevesebb mennyiség is elegendő ugyan akkora erő kifejtéséhez. Ez természetesen nem jelent literekben mérhető különbséget. Max 1-2 dl/ 100 km.

Jelenleg majdnem 1 éve csak OMV MaxMotion prémium üzemanyagot tankolok. Nálunk 10 forinttal drágább mint a sima 95-ös, de érezhetően finomabban jár a motor, alapjáraton sem olyan kopogós, alacsony fordulaton TALÁN egy kicsivel jobban húz az autó, és személyes tapasztalat szerint a fogyasztás is átlag 1-2 dl-el jobb. De természetesen ez nagy mértékben lábfüggő.

Sokféle motor létezik (turbós, benzines, dízeles, kis köbcentis, nagy köbcentis stb..), ezért nem biztos hogy egy adott üzemanyggal minden motor ugyan úgy viselkedik. Lehet, hogy ami az egyiknek jó, az a másiknak semmit sem használ, és semilyen pozitívum nem jelentkezik. A gyárak pedig egyértelmű hogy nem fogják minden motoron letesztelni az előállított üzemanyag hatásait.

2012. febr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az előbb a Shell Fuelsave üzemanyagra gondoltam (ez az új termékcsaládjuk). Ennél vettem észre , h 1 literrel kevesebbet eszik a kocsim . Egyébként , a reklámjuk is ezt írta, amit nem hittem el ,de bejött.
2012. febr. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Még a reklám szerint sem ehet 100 kilométeren 1 literrel kevesebbet,a reklámba is azt mondják hogy EGY TANK ALATT ESZIK EGY LITERREL KEVESEBBET
2012. febr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Pontosan nem tudhatom , de sokkal többet megy a kocsim egy telitankkal , mint régen és jobban is húz vele.(100 km-en egy fél liter megtakarítás az biztos)
2012. febr. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!