Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üzembentartói szerződés ....

Pepper17 kérdése:

Üzembentartói szerződés . Hogyan működi,?

Figyelt kérdés
Megakarom venni az első kocsimat ki is van nézve stb , a lényeg hogy oda adják üzembentartóival,valaki elmagyarázná nekem röviden hogy ennek megoldása hogyan működik, honnan milyen papírokat kell kérnem mennyit kell fizetnem stb Köszönöm szépen

2012. febr. 20. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Úgy működik hogy kötelező biztosítást kell kötni.

Az üzembentartó megköti a biztosítást az autódra csak azt x eli be hogy üzembetartó.


Utána a az igazolással amit ad a biztosító vagy a befizetett csekk szelvényével és az autó adásvételével és forgalmiával bemész a helyi önkormányzathoz.


Ott átírják a nevedre az kocsit. Na majd ott is kapsz egy csekket az szép összeg lesz készülj fel.


Röviden ennyi.

Annyival lesz bonyolultabb az üzembetartói hogy a te és az üzembentartó adatait is kérik a szerződésben.


A netrisk. hu-n meg tudod kötni onlie a biztosítást. Én is ott szoktam. Sőt ki tudod választani a legmegfelelőbbet legolcsóbbat. (van kalkulátor is én van hogy 4 x nekifutok hogy a legjobbat hozzam ki) meg azért az se mindegy hogy 10% kedvezményt kapsz online kötsz biztosítást.

"egy pozitív jelölést kérek! :)

És ne reklámozd azért sehol hogy te fogsz járni ezzel a kocsival. Viszont a bürokrácia sűrűjében el lehet tévedni!

És a biztonság kedvéért kössetek az üzembentartóval egy kölcsönadási szerződést ezen herce-hurca után. Így faterodon sincs felelősség meg a jardok se cseszegethetnek hogy nem a nevedre szól a biztosítás. :)

2012. febr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az üzembetartóiban az a jó hogy nem kell átíratnod.

Ráérsz vele. Viszont a nevedre szól a biztosítás. És a felelősség is a tied.

Átíratás 60-80ezer Ft.

De ha el akarod adni akkor mindenképp fel kell majd keresned az üzembentartót azaz a régi tulajt. és neki kell adásvételit írni a papíron saját tulajdonú autó eladásáról. Az anyagiakat meg úgy intézed ahogy akarod.

Ezzel a megoldással időt nyersz vagy azok csinálnak ilyet akik idéglenes használatra vesznek egy autót utána úgy is eladják. (Bár ez nemigazán jegális és hivatalos megoldás) Ilyenkor felesleges lenne átíratgatni 60-80e ért az autót saját névre.

Ha így veszel autót arra figyelj hogy a tulaj személyiében és az autó forgalmiában ugyanazon adatok szerepeljenek. Szóval nehogy az legyen hogy nem a tulaj adja el neked hanem egy előtted lévő üzembentartó. Mert ebből hatalmas kavarodások perelések büntetések lehetnek.

Adásvételi ilyenkor is szokott íródni de ezt nem szokták leadni.


Az először azt hittem hogy a neveden lévő autódnak szerettél volna olcsóbb kötelezőt. (Mert friss jogsira drága) De remélem segítettem. ha kérdésed van írd meg ha tudok válaszolok rá. ezek a dolgok így szoktak menni. Nem buzdítani akaraok senkit hogy ezt tegye. Etr ide le kell írjam.


Azt meg úgy szokták ha későbbmégis csak névre veszi a tulaj a verdát hogy írnak egy aznapi adásvételit a régit meg megsemmisítik.

Amúgy ez az egész jogilag nem helyes és legális de sokan így csinálják. Nyoma nem marad bebizonyítani szinte lehetetlen.

2012. febr. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Pj0tr ***** válasza:
Ugye nem egy hiteles autót akarsz a nyakadba venni?! Olyat még családon belül sem!
2012. febr. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az üzemben tartóival ,használhatod a tulaj kötelezőjét is! nem fontos újat kötni! van valamennyi bejegyzési díj , de ez kis összeg!
2012. febr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Pj0tr ***** válasza:

#4 ez nem így van. Nem is lenne logikus. Aki üzemben tartja a gépjárművet az felel érte. A tulaj önmagában csak a tulajdonosa az autónak (még csak jogsi se kell hozzá, hogy birtokolj egy autót).

Használati engedéllyel vezetheti a kocsit, de ez tényleg csak a rövid távú, kölcsönkérem egy kicsit, de ne legyen para, ha a rend éber őre megállít kategória.

2012. febr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%
13:49 te ezt csak feltételezed!!!!!konkrétan működik a dolog! ha a tulajnak nincsen szüksége a bónuszra simán megy az ő nevén tovább a kötelező!!! ez családon belül és barátok közt megoldható!! de egyébként a kötelező felelősség biztosítás az autóra szól és nem személyre!
2012. febr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Pj0tr ***** válasza:

Akkor légy oly kedves mondd el, hogy ha pl anyám vesz nekem egy kocsit (a saját nevére, de én lennék az üzemben tartó), de neki nincs is jogsija, akkor hogy a viharba fog kötelezőt kötni? Mert azt nem lehet jogsi nélkül.

Nem véletlenül függ olyanoktól a biztosítási összeg, hogy a !biztosítást kötő személy! életkora, neme, lakhelye, vezetői engedélye mikori stb...

2012. febr. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kedves Pjűtr nem tudom ,hogy észre vetted e de a helyzet a példád és a kérdező esete között nem ugyan az merem állítani ,hogy 99% hogy van érvényes kötelezője a fent említett autónak ,ha van és nincsen szükségük a bónuszra (nem akarom le írni ,hogy mik azok a okok ne is kérdezd ,csak élő szóban)!remélem meg érteted!
2012. febr. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a zárójel elől ki maradt:vannak olyan rafinált húzások némelyik autónál ,hogy nem érdemes a bónusszal foglalkozni!
2012. febr. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!