Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51 kérdéscsokor kezdőnek?

Simson s51 kérdéscsokor kezdőnek?

Figyelt kérdés

Közeledik a tavasz, a motoros szezon, de én még kezdő vagyok, mostanában kezdett vonzani a motorozás gondolata.

B-jogsim van, így majd szeretném lerakni a gyorsított 125-t.

De mint tudjuk, attól, hogy gyorsított, csak nehezebb lerakni, hiszen gyakorlat nélkül könnyen bukni lehet a vizsgán. (egy pár óra nem biztos, hogy elég) Ezért egy két héten belül hazahozok vidéki rokonaimtól egy s51-es simsont Budapestre. A következő kérdéseim lennének.

Alkalmas-e a simson heti ~100 km használatra? Nem fog-e otthagyni az út szélén? (ez egy rendesen karbantartott darab azért)

Mekkora tankja van, és kb mekkora km-ben a hatótávolsága egy teli tankkal?

Mivel motor, (legalábbis segéd) ezért veszélyes vele közlekedni. Mennyire vegyem komolyan az öltözéket, mi lenne az ajánlott?

4 sebességes a motor. Kb mennyi az utazósebessége?

Mi az amit mindig tartsak a hátizsákomban, ha a simoval utazok? Ha mégis lerobbanna az út szélén, 19 évesen nem sok szerelési tapasztalattal telefonos segítséggel képes lennék megcsinálni?

És valamennyire azért összehasonlítható a 125-ös motorokkal? Tehát ha sokat megyek, akkor könnyebben vehetem az a1 vizsgát?


Köszönöm előre a válaszokat.



2012. febr. 22. 11:39
 1/8 pagan ***** válasza:
44%
nekem régóta van simom,7 literes a tankja,kb 3 liter 100 on,alkalmas hosszútávokra ha tényleg jó állapotú,de én nem szeretek sokat menni mert megpuposodok rajta,én 70km/h val megyek minduntalan:)
2012. febr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Helló, igen alkalmas heti 100km-re ha rendben van tényleg. Egy tank benyával 200km-t lehet kb megtenni. Bukó legyen, meg egy kesztyű, meg lehetőleg farmernadrág. Sztem 60-65körül van az utazó, ez a motortól függ. Izzókészlet, gyertyakulcs, gyertya, 10es, 13as villáskulcs legyen nálad. Nem bonyolult a simson, sztem ha elmagyarázzák a dolgokat te is megtudod állapítani, hogy mitől áll le a motor. A kétütemű 125-ös motorokkal nem összehasonlítható, azoknál jóval gyengébb, a négyüteműek nemtudom, hogy mennek 125-ben. Nagyon jól meglehet tanulni simsonnal motorozni, sztem mindenk kezdőnek simson kellene robogó helyett.
2012. febr. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Részletesebb leírásokat, segítséget itt találsz:

www.simson.hu

2012. febr. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az utazó inkább 50...60-nál már nagyon forog.
2012. febr. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha sokat mész vele,biztos,hogy konnyebben levizsgázol,nagyon jó kezdomotor a simson,én is azt hajtottam 8 évig
2012. febr. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pont én is így vagyok vele. B jogsi már megvan 18 vagyok és engem is elkezdett érdekelni a motorozás. Gondolkoztam én is ezen a 125-ös könnyített dolgon, de én egyenlőre nem rakom le. Ha azt nézzük hogy egy Simsonnak 50 az utazója és így eszik 2.5-3 litert akkor például egy MZ-vel szerintem nem éri meg járni mert annak 70 az utazója viszont megeszi az 5 litert és még le kell műszakiztatni meg adó ... Mondjuk én más motort nem is néztem csak Mz-t mert arra lenne pénzem. Szóval akkor inkább a Simson. De basszus azért csak jó volna valami nagyobb gép, ami azért gyorsul is. :D Ja és a rohadt benzin csak egyre drágább lesz, már most 427, mi lesz nyárra?
2012. febr. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jó kevesebbet fogyaszt mint a 125-ök, de ennyi erővel a biciklivel meg lehet menni 30-40-et és 0-át fogyaszt :) Csak kevésbé adja át a motorozás feelinget :D

Egyébként köszönöm a válaszokat!

2012. febr. 22. 23:57
 8/8 anonim ***** válasza:
5. vagyok.egy mostani 4utemu 125-os nem fogyaszt tobbet,mint a simson,az tuti!pl. a 125-os Honda Innova 1,8-2,5 literrel beéri.nekem 800-as Suzuki Intruderem van 4,2-4,5 liter az átlagfogyasztás 100-kmként
2012. febr. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!