Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Zajos hidrotőkével mit lehet...

Zajos hidrotőkével mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Kicseréltetni vagy javíttatni?Ez árban hogy néz ki kb egy H Astránál?

Ha nem csinálok vele semmit,okozhat bajt?


2012. márc. 12. 14:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Olajcsere előtt az olajból leengedsz 1l-t és el hígítót töltesz hozzá.

Járatod a motort 2-3 percig, és leengeded az olajat.

az új olaj betöltése után semmi hangja nem lessz.

2012. márc. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A hígító sem rossz.

Én fékfolyadékkal csináltam, nem kell leereszteni olajat, macerásabb is, meg lehet nem lesz meg a kellő nyomás.


De ahhogy a kolléga mondta nyomass a motorba 1l fékfolyadékot, és járasd a kocsit 5 percig..

10-is lehet. A lényeg melegedjen fel valamennyire a motor.

De hallani is fogod, hogy megszűnik a zaj.

2012. márc. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 pagan ***** válasza:
egyáltalán nem biztos hogy megszűnik a zaj,de érdemes kipróbálni,nekem úgy szűnt meg hogy kiszedtük és meg lettek pucolva,de amúgy baja nem lesz ha így jársz vele,nincs kihatással semmire,csak idegesítő
2012. márc. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
És ha kifejezetten erre gyártott olajcsere előtti motormosó adalékot önt a motorba?
2012. márc. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen, ha nem javul a helyzet akkor szétszedés, tisztítás, javítás.


De előtte szerintem mindenképpen érdemes megpróbálni a fékfolyadékot.

Nem is tudom már hány autónál spóroltam meg egy szétszerelést ezzel. A másik haszna, hogy a motor többi részét is nagyon szépen kipucolja, az erős oldóképessége miatt.


Van erre gyártott folyadék is meg lehet azt is venni drága pénzért, vagy féláron venni 1l fékfolyadékot.

Ez a kis apró fogás már nagyon régóta megy az autószerelő szakmában, elég sokan erre esküsznek...


Ha elviszed szerelőhöz, (mert gyanítom nem házilag szednéd szét) nem márkaszervízbe ő is ezt fogja csinálni.

Benyomja a cuccost, kipróbálja, és ha beválik akkor saját költségére beletölt olajat, és ráfogja, hogy kitisztította, szétszedte, cserébe legombol sok pénzt.


Egy olajcserét meg otthon is be tudsz vállalni szerintem, egy szűrő sem drága hozzá.


Vagy szervíz elé leálsz, benyomod a fékfolyadékot, vársz, ha megszűnik akkor olajcsere, ha nem akkor csinálják meg..


Igazából sok kárt nem okoz ha így jársz vele, viszont elég fontos alkatrész.

Ezek állítják a szelephézagot a motor mindenkori hőmérsékletéhez, és a szelepek tágulásához képest..

Ha nem tudnak rendes hézagot állítani a szelepek nem nyitnak, vagy csak kevesebbet nyit. így gyengébb lesz a motor, nem lesz jó a töltetcsere, később nem is nyit, így adott hengerek nem fognak menni.

Talán még nincs benne annyi kosz, hogy ne szedné ki egy elég agresszív folyadék. Ha így használod akkor csak gyűlik és gyűlik benne a kosz, zajosabb lessz...

2012. márc. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 lodarazs ***** válasza:
100%

Higító? Gratulálok...

Egy üdítőspalacban keverd össze az olajat a higítoval, nézd meg milyen lesz a viszkozitása...a kenőképessége gyakorlatilag 0 lesz.

A fékolajat régen tényleg használta néhány szerelő, aztán még örültek is mikor pár ezer km után jött a tulaj szelepszárszimering cserére..jobb esetben...mert, hogy elég agresszív anyag az a fékfolyadék.

Ha hanyagolva volt az olajcsere, akkor lesz számottevő olajsár is. Aztán beleöntöd a fékolajat...leoldja az olajsár egy részét, amit az olaj próbál elszállítani. Aztán, ha az olajcstornák nem tömődnek el, akkor majd a merülőharang el fog...stb...stb..

Am általában az elhasználódás miatt szokott csattogni a tőke, nem tartja meg az olajat..

2012. márc. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Utolso: A szambol vetted ki a szot. Ha mar jatszani akartok akkor probalkozzatok a JD plus50-es olajaval es hajtsatok legalabb egy olajcsereig, na az kitisztitja, de ha tenyleg sok az olajsar(sajat tapasztalat) akkor az olajszivattyu eloszurojet el fogja tomiteni. En 1 napig aztattam WD-40 ben es nem tokeletes de jobb lett. Fekolaj felejtos, kilagyulnak a gyuruk tole(ismerosnek megszorult a csapszeg is es kikandikalt a hajtokar a blokk oldalan) higito detto. Max hidraulika olaj ami meg jo de az max egy 20KM erejeig aztan szurovel csere.
2012. márc. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok kommentet,meg ötletet.

Ezek a higítós,fékolajos barkács megoldásokat én sem kedvelem,mert habár az elején pénzt spórolunk meg,utána tuti meg lesz a böjtje.Még régebbi kocsikkal lehet hogy meg lehetett csinálni ezt-azt de ezekkel az agyon elektronikázott kényes k.rvákkal már nem,meg ha már az ember ilyen autót vesz,ne sajnálja azt a plusz pénz amibe a tisztító adalékok kerülnek.Bár nem hiszem hogy 50 ezer km után túl sok olajsár lenne rajta,de azt sem hogy így kellene kerepelnie a motornak.Nem is biztos hogy hidrorőke,de mindenki mást mond.Van aki azt hogy a twinportban NINCS IS hidrotőke,van aki meg esküszik hogy az adja ezt a morgó hangot,de van aki szívósorra esküszik.

Egy biztos barátaim,ne vegyetek új Astrát,mert már nincs ezekben velő.

A következő kocsim az egy 10 vagy 20 éves Merci lesz vagy Bömös,de ilyen új műanyag kocsi soha többet.

2012. márc. 13. 11:33
 9/13 anonim ***** válasza:
50-ekm után nem hiszem, hogy hidrotőke.
2012. márc. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért kérdeztem a motortisztító adalékot mert szó szerint sz@rért h@gyért lehet kapni jó minőségűt. Olcsóbb mint a fékolaj.
2012. márc. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!