Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagymotorhoz szükséges a...

Nagymotorhoz szükséges a védőfelszerelés (protektoros ruha), mármint törvényileg nem kötelező ugye?

Figyelt kérdés

Ha nincs attol még nem büntetnek?

Csak mert néztem, hogy motoros oktatáson kötelező.



2012. márc. 15. 23:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A jogsihoz tartozó motoros oktatáson sem kötelező a protektoros ruha. A sisak az feltétel nélkül kell, a többire azt szokták előírni, hogy zárt ruházat, hosszúnadrág és tisztességes lábbeli (nem vékony kínai tornacipő) szükséges. A kesztyű pedig erősen ajánlott.


Kint a forgalomban ezek közül a sisak kivételével mindent elhagyhatsz, de én mondjuk nem vállalnék be egy elcsúszást pl. trikóban.

2012. márc. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem büntetnek. Én viszont a megfelelő cucc nélkül nem motoroznék, bár ez mindenki magánügye.
2012. márc. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Törvényileg nem,a bukón kívül nem kötelező, de én már többszörösen hulla lennék nélkülük.


Nem érdemes kihagyni vagy spórolni rajta, egy normális minőségű védőfelszerelés adott esetben az életedet, vagy pl a lábadat is megmentheti, ismerősöm is papucsban ült fel a gixerre, miután elcsúszott vele potom 4óra alatt rakták össze a lábfejét, nekem a nyakvédő a fejemet tartotta a helyén mikor buktam és koponyaalapi törésem lett.


Alapból veszélyes üzem a motorozás, ha ehhez hozzáadod a magyar vezetési morált akkor szerintem nem érdemes védőfelszerelés nélkül kimenni közútra.

2012. márc. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
motoros védőfelszerelésből nem tudsz annyit felvenni amire rámondhatnád hogy túl sok
2012. márc. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerdán voltam először A korlátlan rutin vezetésen.


Nekem azt mondta az oktató, hogy a RUTIN pályán a TELJES protektoros védőfelszerelés idéntől kötelező (protektoros: kesztyű, térd, kabát és csizma!), mert a büntetés 40.000 Ft ha bárki kijön ellenőrizni és a tanulón nincs rajta minden védőfelszerelés.


Azt is mondta, hogy fokozottan nagy baromság, hogy mikor kimegyünk a forgalomba akkor már csak a sisak lesz kötelező, akár "alsógatyában" is motorozhatok, ott már a kutyát sem érdekli.

2012. márc. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Utolsó: És ha a jogsi kezdetekor nincsen ilyen felszerelésed, azt biztosítják neked, vagy el sem lehet kezdeni amíg nem szerezted be?
2012. márc. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Utolsó: És ha a jogsi kezdetekor nincsen ilyen felszerelésed, azt biztosítják neked, vagy el sem lehet kezdeni amíg nem szerezted be?"


Nem az vagyok akinek a kérdés szólt, de:


Hát szerintem ezt nem tudják megoldani az képző iskolák. Sokféle ember jár, minden méretben nem tarthatnak motoros felszerelést. Majdha elmész motoros ruhát vásárolni, akkor meglátod, hogy milyen macera. A jobb motoros boltokban van motor amire felülhetsz vagy egy "kecske" :D amin megérezheted, hogy milyen a ruha. Ugyanis pl a bőr overállokat nem divatból veszed. A protektoroknak a helyükön kell lenniük amikor gubbasztol a motoron. Ha az első ruhád egy bőr lesz, készülj fel rá, hogy elég kényelmetlen élmény elsőre. Aztán megszokod. Ráadásul a ruha próbálás elég hosszú macera ( ki és bebújni, ha két részes akkor összecipzározni, stb ), nem nagyon fordul elő, hogy elsőre sikerül jó kombinációt, típust választani. Ezt a kényelmetlen macerát midnenképp érdemes vállalni, hogy megfelelő ruhád legyen.

2012. márc. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

# 6


Nekem volt minden felszerelésem (motoroztam eddig is, csak most korlátlant nyomom), de ezt mondták, hogy tudnak adni felcsatolható protektorokat meg valami hulladék bukót, de dzsekit meg csizmát nem.


És az előttem szólónak nagyon igaza van, nekem a hülye formájú fejem miatt kb 30 bukót kellett felpróbálnom, mire találtam EGYET, ami megfelelt.

2012. márc. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, kielégitőek voltak
2012. márc. 17. 20:25
 10/14 A kérdező kommentje:

mr.flash válaszára:


értem hogy fontos a ruha, viszont azért ezt én szűkiteném azokra akik gyorsaságival száguldoznak, nem pedig a kényelmes chopperesekre, mert én például szeretem ha a hónajszőrőm csapkodja a hátam.

És persze az is oké, hogy chopperrel is lehet száguldozni, de a nagytöbbsége nem azért vesz ilyet hogy legyorsuljon valakit.

persze lehet én gondolom rosszul, mert magambol indulok ki


de mégegyszer köszönöm a válaszokat

2012. márc. 17. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!