Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül egy olajcsere?...

Mennyibe kerül egy olajcsere? . és milyen gyakran kell?

Figyelt kérdés

7-20ezerig széles a skála.

Ma csináltak olajcserét, 18000ezer km után.


2012. márc. 20. 22:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Általában tízezrenként javasolt,természetesen szűrővel együtt.

Ez az intervallum minőségi szintetikus olajokkal akár 30 000-ig is kitolható.

Forintban is hasonlókra számolj.

Tapasztalataim szerint.

2012. márc. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 pagan ***** válasza:
100%
én nem vinném olajcserével szerelőhöz az autót,ha nincs aknád nézz körül a haverok háza táján hátha van és 10 ezer alatt megúszod
2012. márc. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%

Az, hogy mennyibe kerül az olajcsere az függ az olaj minőségétől (ez az, amin nem szabad spórolni) és attól, hogy mennyi olaj kell az adott autóba.


Az olajcserét ajánlott maximum 14-15 000km-ként elvégezni!!!

A 30 000km-es csereperiódus egy marhaság aki kitalálta az még életében nem látott autót szerintem. Hosszú távon nagyon káros a motorra nézve!!


Egy PDTDI Passat esetén az olajcsere a következőképpen alakul:


1 kanna Castrol Edge TD motorolaj: 15 000ft (4 liter)

1 db MannFilter szűrő kb 2400ft

+

Egy maszek szerelő kb 1500-2000ft-ot kér el egy olajcseréért. (Én magamnak csinálom otthon...)


Ha márkaszervizbe viszed akkor a fenti összeget nyugodtan duplázd meg!!

2012. márc. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Egyébként ahhoz képest, hogy egy autó üzemeltetési költségének milyen kis részét képezi az olajcsere szinte az egyik legfontosabb szervizmunka.


Az olaj feladatai: keni a fém alkatrészeket, összegyűjti a motorban lévő szennyeződéseket, hőelvezetés, tömítés.

Motorólaljból kizárólag a Mobil 1 vagy Castrol márkákat szoktam javasolni. Szűrőből MannFilter vagy Bosch...


!Aki tescós olajjal akarja csinálni az olajcserét az inkább hugyozzon bele a motorba!

2012. márc. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 pagan ***** válasza:
castrol magnatec szerintem jó olaj,és az csak 6000huf a 4 liter
2012. márc. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Passat PDTDI olajcserénél hozzátenném a motorolaj leengedő csavar cseréjét, elméletben kötelező cserélni!


Én is otthon javaslom a cserét, ha van pár cementes zsák meg 2 palló arra is felállhatsz a kocsival, aláfekszel leengeded, aztán kész!

2012. márc. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Akinek van egy többmillió Forint értékű autója, az miért nem tud (vagy hajlandó) kifizetni egy olajcserére plusz párezret munkadíjra??

Ezt nem sértegetésből mondtam, csak szimplán nem értem.

2012. márc. 22. 08:58
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Remélem nem hangzik nagyképűen de az én autóm is 1,5-2 Mill. körüli piaci értékű. (bmw 320 d). De én is magamnak csinálom az olajcserét. Nem azért mert sajnálnék 1500ft-ot adni a szerelőnek hanem azért mert magamnak addig hagyom csöpögni a régi olajat ameddig akarom és nem csavarom vissza a leeresztőt 5 perc után mint a legtöbb szerelő.

Ugyanis még másfél óra csöpögés után egy cseppen egyet-egyet az olaj!!

Minél kisebb arányban keveredik a régi olaj az újjal annál jobb. Szóval én emiatt cserélem otthon az olajat.


Természetesen ha bármi komolyabb műveletről van szó akkor viszem a maszek szerelőmhöz.

Márkaszervizbe nem megyek. Róluk nagyon rossz tapasztalatom van. + Vw szalonban voltam gyakornok, tudnék mesélni!!

2012. márc. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek a válasz:


Semmi gond, hogy megkérdezted elvégre azért van ez az oldal!

Elsó szempont amiért itthon cserélem az olajat, mert hiába van pénzem, ha elszórom akkor nem lesz:)


Második és inkább nyomós szempont, autókkal foglalkozom gyerek korom óta, voltam szerelő is Belgiumban egy Audi,VW,Seat,Porsche márkaszervízben, igaz nem sokáig, de azért ezt azt megtanultam. Miután valamit megtanultam, hogy hogyan kell, azok után szeretem én magam csinálni a dolgaimat, így biztosan minden úgy lesz, ahogyan azt szeretném, és ahogy 140L is írja, addig hagyod kicsöpögni a kormos olajat, amíg csak szeretnéd!


Harmadik szintén nyomós érv, egyszerűen imádom az autókat, főleg a sajátot és élvezem, hogy olajos leszek,meg bütykölhetek!:)


Ha Te ezeket nem szereted,inkább csak használni szeretnéd az autót, semmi gond, egy ismerős szerelő kicseréli neked egy sörért,vagy egy grillezésért, aztán kész!

2012. márc. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Kb, mennyi olaj marad a motorban 1-1,5 óra csepegtetés után is? (egy 2000 köbcentis bmw dízelmotorban)


4-5 dl?

2012. márc. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!