Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretném ha újra szép feketék...

Szeretném ha újra szép feketék lennének, szóval mivel újítsam fel a 92-es Opel Astra F-em lökhárítóit?

Figyelt kérdés

Van egy Opel Astra F típusú szgkocsi, és szeretném a fekete lökhárítóit felújítani, hogy újra szép feketék legyenek. Mivel nem egy mai darab az autó a lökhárítói már igen csk kifakultak. Arra gondoltam hogy veszek 1-2 flakon fekete lökhárító ápolót és megpróbálom azokkal, de mivel még nem csináltam ilyet nem tudom hogy egyáltalán használna-e. Valaki csinált már ilyet, vagy használt hasonló ápolót?

Ilyenre vagy ehhez hasonlóra gondoltam:

[link]



2012. márc. 25. 23:29
 1/9 anonim ***** válasza:
fekete műanyag, nem színre festett? A műanyag részeket a kereskedők általában szilikon spray-vel tuningolják fel optikailag. De biztos jó ez is.
2012. márc. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vagy beszilikonozod hetente,amire rá fogsz unni VAGY lefested,de akkor le fog pattogni a festék.A kettő kizárja egymást,mert szilikonozás után,biztosan nem tudod lefesteni.Én kb 3/4 éve szilikonoztam utoljára és egy díszcsíkot is plma tex-szel tudtam csak feltenni.

A megoldás,hogy veszel két új lököst.Ez kb 25-30-ba fáj.Nem igazán éri meg,de ezzel mész valamire.

Amúgy nincsenek gyárilag festve.

2012. márc. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
anno volt egy ezeréves golfom nagyon ronda volt,föleg a lökösök, költeni nem akartam már rá igy mosás után sima csónaklakkal lekentem,az asszony is meg én is csak hülledeztünk mert visszaadta az eredeti szép fekete szinét és csilivili volt. az egész auton a lökösök voltak a legszebbek, mikor tuladtam rajta a vevö azt hitte cserélve voltak.
2012. márc. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez most komoly?:D

Csónaklakkal?

Mert én is hasonló cipőben járok a Kérdezővel.Legszívesebben vennék rá új lökösöket,de az nagyon drága.Mármint az autóhoz képest.

Végül is a szilikon is egy áttetsző,folytonos réteget képez,mint a lakk.Szóval,erősítsd meg légyszíves,hogy ez nem hülyítés,azt már kenem is rá:D

2012. márc. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
tényleg komolyan mondom ,magam is elcsodálkoztam az eredményen, azóta is volt már vagy 2-3 idösebb autom,mindegyiken megcsináltam, még a fekete kilincseket feldobja. ismeröseim közül is sokan megcsinálták.ha ugynézzük a legolcsóbb optikai tuning.ha fekete az ajtonyito próbáld ki elöször ott vagy egy eldugottabb részen,azután tudsz dönteni, hogy lekened-e a lökösöket is. kiváncsi vagyok az eredményre
2012. márc. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb megoldás: használt motorolaj. Én a műanyag alkatrészeket ezzel fényesítettem a kocsin kívülről. Elég tartós volt, nem hozta le az eső, de por se ragadt rá, és szépen kifényesítette. Mindenféleképpen ajánlom.
2012. ápr. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 opeles ***** válasza:
Hőlégfújóval óvatosan megmelegíted, így visszanyeri a színét. Keress rá a youtube-on.
2012. ápr. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hello. Hátha még nem csináltál semmit, akkor itt a megoldás: háztartási boltban, festékboltban, tecsóban stb lehet kapni ilyen fújós festékeket (magyarul spray) :D ami kifejezetten műanyagra való. Én most vettem a nemrég, még kérdezték is, hogy fényeset kérek, vagy matt-ot. Fehér flakonos spray, világos kék az eleje "VERY WELL!" felirattal. Akril festék, (nekem RAL9005) 400 ml. 815 Ft volt. 2 lökhárítóra, meg a tükrökre simán elég. Ha még nem csináltál vele semmit, akkor ezzel jó lesz és TARTÓS marad. Szilikon azért nem jó, amit néztél, mert az csak átmeneti megoldás, egy idő után újra kifakul. Mivel ez festék, ez nem fog kifakulni egy jó darabig. Csak ne felejtsd el lemaszkolni a kocsit, hogy ne fújd le feketével a kocsi színét + üvegeket stb. Majd írj, hogy mit alkottál! Hello
2012. ápr. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
tesco--> fényes fekete rally spray... egy ezresből lefujtam mind a 2 lökháritót, tükröket stb
2012. júl. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!