Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csinálja ezt az Aprilia...

Miért csinálja ezt az Aprilia SR50-em?

Figyelt kérdés

Nos az lenne a baj, hogy kapott új kuplungot meg harangot, és alapjáraton már menni akar .. Olyan mintha nem nyitna ki rendesen semikorse. Úgy tudom elinditani, hogy sztenderen van, és amikor jár a motor, akkor pörög a kerék. Ha leveszem sztenderről, akkor meg lassan megy előre. Vissza lehet fogni,d e akkor meg "remeg".

Szerintetek mi lehet a gond?

Am a variátor az gyári, és a kuplungba kék rugók vannak + fehér kontrasztrugó. Vélemény, ötlet, tanács? :/


2012. márc. 27. 20:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Gyenge a rugó a kuplungban, azokat cseréld ki erősebbre. A színeket nem tudom hogy melyik milyen erős. Nekem még nem volt a kuplunggal gondom ezért még nem szereltem kuplungot, lehet hogy van valami állító csavar is.


A baj az hogy a kuplung pofák már a kis centrifugális erő hatására(alapjáraton) is hozzáérnek a haranghoz. A kuplung működési elve az hogy amikor elkezdi a szíj forgatni akkor a centrifugális erő miatt kifelé mozdulnak a kuplung pofák és hozzáérnek a harangoz. A Harang a végáttételen keresztül a hátsó kerékhez kapcsolódik.

Amikor húzod a gázt, akkor kell csak felfeküdniük a harang belsejére a kuplungpofáknak.


A variátorhoz nem kell nyúlni, az az áttételeket szabályozza.

2012. márc. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

ezt tudtam eddig is :P köszi:) de am kuplungrugókat néztük egyiksejó...:6 kontrasztot nem próbáltunk, most fehér van bent. hát nemtudom elvileg holnap visszük szerelőhöz. Majd mindenképp kiderül :D

karburátor tömítés is szarráment :/

2012. márc. 29. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!