Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv. Van egy simsonom teljesen...

Üdv. Van egy simsonom teljesen fel lett újjítva metálfényezés stb. De a motor rész valahogy nem tetszik és le akarom festetni feketére (hőálló) A motor tul melegedik? Jobban melegsziik? Vagy ugyan olyan?

Figyelt kérdés
2012. márc. 27. 20:59
 1/6 pagan ***** válasza:
nem melegszik az jobban azért mert fekete:),én inkább felpolíroztam,hosszadalmas meló,de én nem festeném le mert ha elkezd pattogni a festék valamilyen okból akkor elég csúnyácska lesz
2012. márc. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam arra de magadnak csináltad vagy fényezővel mert kérdeztem a fényezőt és elég szép árat mondott :)
2012. márc. 27. 21:19
 3/6 pagan ***** válasza:
fényező?...ahhoz csak csiszolópapír kell,vizesen csiszolni,egyre finomabb papírral,végül polírpasztával átsuvickolni,de ehhez nem mindenkinek van türelme,próbáld lefesteni először ha gondolod,nemtom mennyire dobhatja le a festéket hamar,abból gondolom hogy nem jó megoldás hogy sok ilyet látok aki lefestette de egyiken sem ép a festés,foltokban lekopik
2012. márc. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pannóniákon pl gyárilag festve volt a henger. Bár az öntöttvas. De a hengerfej az alu és ott azt is szokás festeni.


Jah és ha pl lehomokszórózod az alut akkor elég érdes lesz ahhoz hogy a festék megfelelően megtapadjon.

Viszont hőálló festéknél arra nagyon kell figyelni hogy amíg nincs megsütve a felületen addig nagyon sérülékeny és egy kis benzin vagy olaj is feloldja.

A bordák szélén meg nem mindig ég rá megfelelően. Szóval ha lested akkor érdemes az előírt hőmérsékleten megsütni a hengert. Ezután eléggé masszív festékréteg lesz rajta.

2012. márc. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Be lehet festeni feketére! Van hőálló festék hozzá, nem 1000Ft-os tól kell csodát várni hanem minimum olyan festéktől amiből egy rázós kis doboz 4-5000Ft. Egyébként savba mártva, galvanizálással vagy eloxálással tökéletesen, és tartósan be lehet színezni, gondolom, nem csak a hengert, akarod, hanem a dekniket, blokk közepet is legalább is így van értelme. Az eloxálás során, nő a hűtés felülete, és jobban hűlik a blokk, a festéssel nem tudom mi a helyzet.
2012. márc. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 pagan ***** válasza:
senki nem mondta hogy nem lehet befesteni!Én csupán azt taglaltam hogy otthoni körülmények között nem biztos hogy úgy sikerül ahogy kell,hozzáértő ember biztos meg tudja csinálni tök jól
2012. márc. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!