Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » érdemes müanyag dob betétet...

érdemes müanyag dob betétet venni a kocsiba hogy ne kezdjen el rozsdásodni a kerékjárati ív? Vagy csak be párásodik és jobban korrodál?

Figyelt kérdés
daewoo matizrol van szo
2012. ápr. 1. 20:19
 1/6 A kérdező kommentje:
még egyáltalán nincs rozsda mivel 8 éves de láttam már 1 páron hogy megjelent és ezt szeretném megelőzni van őtletetek hogyan tegyem? bitumenes alvázvédő spré+ müanyag dob betét?
2012. ápr. 1. 20:28
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha a műanyag dobbetétet úgy szereled fel, hogy "dunsztolod" vele a doblemezt és a sárvédőt, akkor nem sokat ér, mert átrohad alatta minden.

Az alvázvédő jó dolog (de nem feltétlenül a spray, hanem a műhelyben felvitt réteg. Egészen más egy nagy nyomással, megfelelő pisztollyal felhordott védőréteg, mint egy szórópalackkal valahogy összemázolt felület.

Szépen, ügyesen kell feltenni a dobbetétet, úgy, hogy szellőzzön alatta az előzetesen alvázvédelemmel ellátott üreg. Akkor jó lesz. Illetve arra érdemes figyelni, hogy néha szép nagy pereme van a dobbetétnek, ami pár milliméterre kiáll a karosszéria alól és a sárvédőn lefelé folyó vizet bevezeti a dobbetét és a lemezek közé. Na, az is csodákra képes...

2012. ápr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jó a dobbetét a felverődő kavicsok ellen pl,de a mocsok nagyon ügyesen el tud bújni a résekben a kasztni és a betét között. A mi autónkon gyárilag az van,nagyon alaposan meg kell mosni gőzborotvával hogy kitisztuljon. Mint a fogmosás. :)


Rendesen le kell alvázvédőzni jó vastagon a kerékjáratokat és az alvázat,olyannal ami gumi alapú,mert a kavicsok lepattannak róla,nem bántják az alatta lévő lemezt. De ezt szakszerüen és egyenletesen kell felvinni,sima spré meg ilyen vackok nem alkalmasak.


Ha a kocsi 8 éves,érdemes az időt meg a pénzt rászánni,és megvédeni a lassan már támadó rozsdásodástól,viszont házilag nem igen lehet rendes munkát végezni.


A dobbetét önmagában jó,de a rozsdásodástól nem fogja a járgányt megvédeni. Gondolj az aljára is!

2012. ápr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Na tehát ezek az autók és a kerékjáratuk úgy van kialakítva hogy szellőzzön. Ha nem szellőzik és nem jut be víz vagy pára akkor sem fog elrohadni. Nekem ladám van azon is van műanyag dobbetét garnitúra. Én úgy oldotam meg hogy a kerékjárati ív szélén van levágva a műanyag dob tehát szintben van a karosszériával. ,Már vagy 20 éve rajta van de még nem láttam alatta sem és a kerékjárat szélén sem rozsdafoltot! Pedíg aztán szoktam vízben mászkálni.
2012. ápr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok-sok hasznos választ:)
2012. ápr. 1. 23:20
 6/6 anonim ***** válasza:

#4 Na ez tökjól hangzik.

Ezekszerint érdemes dobbetétet venni.

Mielőtt beépítetted a dobbetétet előtte mivel felületkezelted le a kerékjárat ívet?

Azt megkérdezhetem hogy mennyire bonyolult egy ilyen dobbetét felrakása? kell hozzá valami spéci szerszám vagy ilyesmi? Könnyen be lehet tenni a kerékjárati ívbe?

2017. okt. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!