Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem tudom benyomni a...

Miért nem tudom benyomni a fékpedált?

Figyelt kérdés
Pár napos parkolás után annyira felkeményedik a pedál (álló motor), hogy szinte alig lehet megmozdítani. Persze a fék sem fog ilyenkor. Amint beindítom, helyrejön a fék. Furcsa azonban, hogy egyébként álló motornál is használható a fék, csak kb. 2 nap után jön a fentebb leírt jelenség.
2009. jún. 16. 21:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem hibajelenség, egyszerűen az történik, hogy a szervódobból pár nap alatt elmegy a vákuum.
2009. jún. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
szervós fékről van szó? tehát rásegítős fékről? mert ha jól tudom, az csak járó motornál jó, bár ha jól meggondolom hülyeség amit írtam, mert akkoris be lehetne nyomni, ha 3 hónapig nem indítod be :S nemértem, nézesd meg autószerelővel
2009. jún. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
én vagyok az előző! na igen úgy gondoltam, ahogy az előttem szóló :)
2009. jún. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Ez természetes, hiszen álló motornál a fékrásegítő szervó nincs működésben.
2009. jún. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, szervós kocsi, 2003-as évjáratú VW. Gondoltam, hogy amiatt lehet, mert álló motornál nincs nyomás (vagy vákuum - nem vagyok hozzáértő), csak azt nem értettem, hogy ha járás után leállítom, akkor miért működik továbbra is úgy a fék, ahogy megszokott, illetve pár nap állás után miért nem.
2009. jún. 16. 22:04
 6/13 anonim ***** válasza:

Semmilyen rendszer sem tömít tökéletesen, elmegy a vákuum.

Nem hiba! -első voltam-

2009. jún. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A vákuumdobban - szakszerűtlen kifejezés lesz - marad annyi vákuum, hogy álló motornál 2-3 fékezésre még rá tud segíteni. Utána kiegyenlítődik a nyomás a szelepen át, nem fog működni (épp az a lényege, hogy nyomáskiegyenlítéskor segít rá a fékpedálra, csak amíg jár a motor, addig ez nem tud megtörténni). Elméletileg a nyomáskiegyenlítés csak fékezéskor történhetne meg, de mivel tökéletesen záró tömítés nincs, ezért előfordulhat, hogy pár nap alatt magától "leereszt" a vákuumdob.

De amíg ezt menet közben nem produkálja, nagy gond nincs :-)

2009. jún. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mostmár mindent értek, köszönöm szépen a válaszaitokat!
2009. jún. 16. 22:17
 9/13 A kérdező kommentje:
Persze, nagyképűség azt állítani, hogy mindent értek, egyáltalán nincs így, de a kérdésre gyors, pontos és kimerítő válaszokat kaptam, köszönöm mégegyszer:)
2009. jún. 16. 22:19
 10/13 anonim ***** válasza:
Én azért megkérdeznék egy autószerelőt is erről, mert én most járok autós tanfolyamra, és ott egyértelműen megmondták, hogy fékrásegítő nélkül is működnie kell a féknek. És szerintem ez is lenne a logikus, mert nem véletlenül ráSEGÍTő a neve. Magyarán csak segít.
2009. jún. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!