Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki swiftbe /1994-es...

Suzuki swiftbe /1994-es évjárat/,993ccm-es, milyen motorolaj kell? annyit tudok hogy 10w40-es, de azt nem hogy szintetikus vagy félszintetikus?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 8. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyik sem,fölösleges 2-5000/liter árú olajat egy közel 20 éves mociba önteni.

Ötezerből komplett 10W40 olajcserét megúszhatsz akár szűrővel együtt is.

Nem a márkanév az elsődleges hanem az,hogy 8-10 ezrenként megejtsd az olajcserét.

Szerintem.

:O)

2012. ápr. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nem eszi az olajat, és megy rendesen akkor nem felesleges beleborítani a normálisabb olajat.

Ahol én vásárolok, ott pl

Total Quartz 9000 5W-40 5Liter 7 800 Ft

Total Quartz 7000 10W-40 5Liter 6 600 Ft

Ez egy 5 literes tescoshoz képest drágább 2000 forinttal? Évi egy/két olajcserénél szerintem nem ezen kell spórolni.

( a total csak egy példa volt, copyzhattam volna Castrolt, Valvoline-t, akármit... )

2012. ápr. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Élő ember nincs aki eddig bebizonyította volna,hogy mennyivel jobban kopik (?) egy motor 2-300 000 km megtétele után olcsó olajtól mint a nevesebbektől pár olajcsere periódus alatt ...

Nem kell félni akár az újrafeldolgozott "teszkós" olajoktól sem,azt is neves olajipari cégek gyártják és attól sem állt még be motor soha.

Az olajszint és a tízezrenkénti csere sokkal fontosabb tényező,nem kell túlmisztifikálni.

Több tucat autó és közel 3 millió kilométer után ezt bizton állíthatom.

:o)

2012. ápr. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért kezdtek átesni a ló túloldalára. Jó hogy nem azt mondjátok már hogy forró szalonna zsírt öntsön bele, mert azzal is megy. Én tesco olajat nem raknék bele az biztos. Az hogy félszintetikus vagy szintetikus az mindegy. Viszont télen jobb a 10w30 vagy az 5w30.
2012. ápr. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 opeles ***** válasza:

A 10w40-es olaj nem szintetikus, jó esetben félszintetikus.

A lényeg, hogy időben legyen cserélve, és tényleg nem kell félni az olcsóbb olajaktól.

2012. ápr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező a lényeget, már te magad is leírtad. Jól tudod 10W40-es kell bele. Bemész egy autósboltba és ott biztosan fognak neked ajánlani minimum 3-4 fajta olajat. Hogy azok közül melyiket veszed meg, annak csak a pénztárcád szabhat gátat. A drágább, jobb minőségű olajat akkor célszerűbb beletenni, ha éves szinten sokat mész a kocsival (min. 20-30 ezer Km), de ha nem futsz vele csak évei 10-15 ezret akkor neked az olcsóbb is bőven megteszi. Az olajjal együtt az olajszűrőt se felejtsd majd el lecserélni.
2012. ápr. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!