Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Helyszíni birságot kaptam...

Helyszíni birságot kaptam szlovák rendszámmal Magyarországon, mivan akkor ha nemfizetem be a büntetést?

Figyelt kérdés
Szlovák rendszámú autóval, szlovák állampolgárként Magyarországon 10 ezer Ftos helyszíni birságot kaptam. Elvileg 30 napom van kifizetni sárga csekken a magyar postán vagy a szlovák nemzeti bankban, mi történik akkor ha kések a befizetéssel esetleg tudatosan nem fizetem be? Betudja hajtani rajtam a jard?

2012. ápr. 12. 18:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
uj törvény szerint adó csalásnak számit ami egyenlő börtön mész győzikével:)
2012. ápr. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Napkiraly ***** válasza:
100%
ha nincs itt vagyontárgyad röhöghetsz jó nagyot
2012. ápr. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
ha már börtön legalább győzike ne legyen:D komolyra forditva most röhöghetek vagy lemeszelnek? nincs semmilyen vagyontárgyam 20 éves tanuló vagyok, kereset stb minden nélkül:)
2012. ápr. 12. 22:31
 4/15 Napkiraly ***** válasza:

erről beszélek.

ha nem fizeted be szabálysértésieljárást indítanak ellened,ahol kiszabnak egy magasabb összeget,amit nem tudnak behajtani rajtad mert külföldi vagy. Természetesen én nem mondom hogy ne fizesd be,sőt, természeetesen illene befizetned,hiszen így vagy jogkövető :D

2012. ápr. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
én is valami hasonlóra gondoltam, meg nézve a magyar-szlovák viszonyt eléggé abszurd, hogy annyira segítőkész legyen a szlovák állam, hogy minden ilyen piti dologra odafiyeljenek :D Csak akkor nem értem a legelső kommentelő mért zárna össze győzikével.. akkor inkább már a felesége :D Viszont amúgy volt ideiglenes magyarországi lakcímem, és tartózkodási engedélyem is az nem befolyásol semmit? Mármint ha nincs állandó címem, és külföldi állampolgár vagyok tehetetlenek teljesen? Mert ha igen akkor pofánröhögöm jövőhéten a zsekákat :D
2012. ápr. 12. 23:10
 6/15 A kérdező kommentje:
vagy azért ha sürűbben tartózkodom MO-n kocsival jobban járok ha befizetem?:D Ha pl igazoltatnak rátudnak jönni, hogy nem utaltam nekik a borravalót?:D
2012. ápr. 12. 23:24
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is szlovák rendszámmal tolom szlovák állampolgárként itt a határ mellett.

Úgy tudom, pár éve hoztak egy rendeletet, hogy behajthatják rajtad külföldön is, de akkor is rosszul járhatsz, ha Magyarországon ismét megállítanak és rendszerben kiszúrják, hogy nem fizetted be.

Ha nem így van, akkor elnézést kérek.


Hol csíptek el amúgy? :)

2012. ápr. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Sátoraljaújhely.Egyébként két köcsög rendőr volt, enyhén szólva is erősen éreztették velem h Magyarországon vagyok és szlovák állampolgárként húzzam meg magam, holott magyar az anyanyelvem:)
2012. ápr. 13. 10:05
 9/15 Napkiraly ***** válasza:
mit csinálnak veled ha nem fizetted be, belelőnek az árokba? 6 hónap alatt elévül.
2012. ápr. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hát ha árokba nem is lőnek de fosok h kamattal együtt küldenek ki egy másik csekket :D
2012. ápr. 16. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!