Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó szerelők! A Fiat Punto...

Házi János kérdése:

Autó szerelők! A Fiat Punto váltójában, az olaj leeresztő és feltöltő csavar, milyen irányba nyit? Meg se mozdul. Erőszakot meg nem akartam, még bevetni.

Figyelt kérdés

2012. ápr. 23. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden csavar, minden zár, balra nyílik, jobbra zár.

Erőszakold meg bátran.

2012. ápr. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez csak akkor igaz, ha jobbmenetes:D Eléggé megszenvedtem, mire rájöttem, hogy a babetta hátsó kerekén lévő racsnis fogaskoszorú balmenetes:D:D
2012. ápr. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kivétel erősíti a szebályt. :))

Annak meg általában oka van, pl. forgó alkatrész ne tudjon lelazulni. De a váltó nem forog a helyén. :)

2012. ápr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Erőszakold nyugodtan, csak ne villáskulcsal.

Lehet pasztázták, menetrögzítőzték, vagy a réz alátét már eléggé egybekötött a csavarral, meg a váltóházzal..


Mikor vissza tekered vagy új rézkarika, vagy a régit felmelegíted, hogy kilágyuljon. Aztán szakaszossan meghúzni a csavart. 12, utána 23Nm...

2012. ápr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt a mondókát tanították kisgyerekként. :)


Az erőszakolásnál azért óvatosan járj el, mert mégis öntvényben van, szóval a kalapácsot felejtsd el (elsőre legalábbis biztosan).

Kulcsot rá, kulcsra rá egy vasrudat és az erő-erőkar fizikai alapelvén le fog az jönni.

Tömítés vagy puhább alátét van gondolom a csavar feje alatt, úgyhogy a csavarlazító lehet nem igazán jut be alá.

2012. ápr. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ha puntoII-röl van szó az biztos hogy normál irányba lazul. és 12es imbusz kell bele, de bele tud tapadni a csavar, mert kúpos egy kicsit hogy tömitsen. De ha rakod vissza fele is nem kell agyontépni mert akkor megint nehezen fog lazulni. ne félj nem fog ereszteni. Szóval probáld nyugodtan lazulnu fog az, legfeljebb tegyél rá csövet is, csak ne ütögesd meg a csavart mert eltörhet a váltóház.
2012. ápr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az összesen normál irányba nyílik. :)
2012. ápr. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!