Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire megbízhatóak a...

Mennyire megbízhatóak a Renault 1.5 dci motorok?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 29. 21:01
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
46%
Annyira hogy a Nissanokba is belerakják őket , tehát eléggé.Teljesítményben , fogyasztásban is jók.A Renault igen sokat fejlődött az elmúlt években.
2012. ápr. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
57%
Közepesen. Nyilván ez is szerencse kérdése, ki lehet fogni olyat is, ami a kötelezőkön kívül nem igényel mást.
2012. ápr. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
20%

egy foss :)

egyik ismerösöm nek volt 1 év allat 2 szer is cserélték de folytatom , kiberéltem egy kis busz szerencsére amit akartam renault dci kis busz nem volt bent, erre kaptam toyotát, mikor visza vittem a férfi mondta szerencséd van nem vited győrben lerobant a kocsi motornak lőtek !80 ezer km volt benne amugy.

és autoszerelő barátom mindig mondja, dci foss- ford mondeo az a motor ami tdci foss , kicsi motorbol hoznak ki nagy erőt és nem megy nem birja!!!

2012. ápr. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
93%
6 éve járunk ilyen motorú autóval 200e Km fölött, és soha semmilyen motor meghibásodásunk nem volt még! Nyugodtan vedd meg, ha kis km-es jó állapotú autóról van szó, nem lesz vele gondod! Nem kell hallgatni a szarozókra, ugyanis ha kifogsz egy lehajtottat, akkor minden motornak van baja.
2012. ápr. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
25%
Kb fele fele arányban van esélyed rá hogy 150ezer km alatt bedöglik a üzemanyagrendszer ami 200ezer ft felé hajlik.Ha ezt a lutrit vállalod ,akkor jó kocsi.
2012. ápr. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
76%

Semmivel sincs nagyobb esély az elromlására, mint más dízel autónál. Biztos jönnek majd, hogy vegyél németet, dehát alternatívaként a fosvágen 1.4-ese van, ami nevetségesen magas ára ellenére egy kalap fost nem ér.

Nyugodtan vedd csak meg, ha jó állapotú autóról van szó.

Milyen fajtát szeretnél egyébként?

2012. ápr. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
84%

1,5 dCi-nél van 1-2 fontos dolog amit ha betart az ember, akkor gazdaságos és hű társ lesz.


Hidegen kímélni.

Meghajtott motort tilos rögtön leállítani, 1-2 percig alapjáraton járatni kell.

Normális benzinkútra járni és nem kannázni.

Olajcsere 10ezrenként (nem pedig ahogy a gyári előírás.

Vezérműszíj csere időben. Vízpumpa is!!!

Hűtőfolyadék csere időben.

100 ezrenként főtengely csapágyak cseréje. (Sajnos ezt sehol nem reklámozzák, de meg kell csinálni. Főleg a 85 és 110 LE motoroknál.


És ha ezekkel megvagyunk, akkor is jó eséllyel 150-200 ezrenként meghalnak a befecskendezők és a magasnyomású szivattyú. Ez több százezer Ft-s móka.


De én így is szeretem.

2012. ápr. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
58%
Ez a baj ezekkel a modern dízelekkel,mire összespórolsz vele a fogyasztáson pénzt ,addigra befigyel egy 6számjegyü szervizszámla és elviszi az egészet.Inkább egy gázos benzines kocsi, ha spórolásra megyünk,abból is valami gyakori német vagy japán
2012. ápr. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%
ma 15:21 A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad. Tökéletes összefoglalás volt (nekem is dci 1.5 kocsim van). Annyi kiegészítés még, hogy a gázolaj szűrőt is érdemes sűrűbben cserélni. Nekem az elmondottakat betartva soha nem volt bajom vele. Kangoo-m van, csak városban is elmegy 5 l/100 km körül.
2012. ápr. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
89%
Mi a spórolásra megyünk, mindig dízelünk volt, mindig francia, milliókat spóroltunk már az évek során benzineshez képest, és soha egy vasat nem költöttünk motor eredetű meghibásodásra. Ennyit tudok mondani.
2012. ápr. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!