Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A szélvédőn lévő rendszám...

A szélvédőn lévő rendszám matricát lehet-e cserélni?

Figyelt kérdés
a kocsi szélvédőjén amit vettem, van egy matrica a min a rendszám található kicsit a széle fel van szakadva nem tudom mivel lehetne vissza ragasztani vagy lehet az ilyet cserélni és az mennyibe kerül kb. köszi a válaszokat!

2012. máj. 21. 07:29
 1/5 anonim ***** válasza:

REGISZTRÁCIÓS MATRICA



A rendszámtábla szerves részét képezi a regisztrációs matrica, amely igazolja a hatósági jelzés valódiságát, valamint azt hogy a jármű szerepel a jármű nyilvántartásban. A regisztrációs matricát a jármű első szélvédőjén belülről - kívülről jól látható módon - a jobb alsó sarokban kell az ügyfélnek elhelyeznie.


Utángyártása


Csak is az okmányiroda engedélye alapján lehetséges!


Nem engedélyezhető:


elveszett, elulajdonított regisztrációs matrica utángyártása,

forgalomból kivont jármű regisztrációs matricájának utángyártása,

rendszámtábla és regisztrációs matrica egyidejű utángyártása.


Megrongálódott regisztrációs matrica utángyártása csak abban az esetben lehetséges, ha az azon szereplő rendszám, vagy vonalkód alapján a matrica még azonosítható. az utángyártandó - a szélvédőről eltávolított - matricát a kérelem benyújtásakor be kell mutatni!



FONTOS TUDNI, HOGY A RENDSZÁMTÁBLA A REGISZTRÁCIÓS MATRICA NÉLKÜL ÉRVÉNYTELEN!! Ennek megfelelően, ha az okmányiroda engedélyezte a regisztrációs matrica utángyártását, abban az esetben célszerű ezen engedély birtokában részt venni a közúti forgalomban.


Érdemes tudni továbbá, hogy az engedéllyel max. 30 napig lehetséges a közlekedés!

2012. máj. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha el lelehet olvasni, Nem nagy szakadás, akkor ne bántsd.

Drága pénz úgy tudom.

Ezért hordják sokan szélvédő csere után a kivágott szélvédő darabot magukkal amin a matrica van.

2012. máj. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat!


az egyik széle harmonika szerűen van meggyűrődve és a vizsgán félek hogy megvitatják

2012. máj. 21. 16:11
 4/5 anonim ***** válasza:

jaajj, nincs annak semmi baja.

ha el lehet olvasni, a vonalkód része nem nagyon sérült akkor jó az.

2012. máj. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat mondom, csak azért féltem tőle, mert meg van egy kicsit gyűrődve és egy kicsit lifeg is.
2012. máj. 22. 07:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!