Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A benzines vagy a dieseles...

A benzines vagy a dieseles autó a kevésbé környezetszennyező?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 24. 11:51
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

ha választani kell, akkor a diesel.

de függ attól, hogy mire, hogyan használod, mennyire tartod karban, mit tankolsz bele és hogy mikori a technológia.

bármilyen motor nagyságrendekkel környezetszennyezőbb lehet csak attól, hogy ki vezeti a járművet amibe beleszerelték.

2008. ápr. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
31%

használj biodieselt.... persze ehhez el kell költöznöd itthonról.

de vehetnél hibrid autót is...

2008. ápr. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
81%

Nem egy dolgot néznek a diesel illetve benzines kocsiknál. Ugyanakkora lökettérfogatnál a diesel kevesebb CO2 értéket produkál mint egy benzines, ugyanakkor a dieselnél elsősorban nem a CO2 érték a döntő hanem a korom.

Hibrid: parasztvakítás... nekem soha nem kellene csak városban ér valamit ha kimész országútra zabálja a benzint illetve a károsanyagkibocsátása egy Lexus LS 600H-nak akkora mint egy E280-as Mercié, a Lexus RX400H-nak pedig akkora mint egy 2 literes Citroen C5-nek... ennyit a környezettudatos terepjáróról.


Pici benzinesautó 1000ccm nem 16 szeleppel, ezek a leginkább környezetbarátnak mondható kocsik.

Jaaa még valami: Toyota Prius... nem tudom mennyire környezettudatos egy hatalmas akku a hátsóülés alatt... szerintem jobban szennyezi a környezetet ha kicserélik mint amikor beül valaki a síma 1.6-os Opelbe vagy VW-be stb.

2008. máj. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
LPG Benzin-gáz !!!
2008. júl. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
dieselnek kevés a CO2-kibocsájtása, ez viszont nemjelent semmit mivel kormol, és a kétütemünek is nagyon alacsony a co2kibocsájtása, alacsonyabb mint egy négyütemünek viszont több más gázt is kibocsájt, viszont hallotam olyat, hogy például a bio-etanollal elmennek az injektoros autók, illetve tapasztalatból tudom hogy a moszkvics tökéletesen megy vele, kicsit állítani kell a karburátoron de tökéletesen megy és zöldkártyánál olyan co2értékeket produkáll az autó amijet egy új katalizátoros autótól vár az ember, és ráadásul álltalába 60-70forintal olcsóbb mint a benzin
2009. okt. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A benzines kevésbé környezetszennyező mint a dízel ugyanis az utóbbi jelentős mennyiségű kormot(szálló port)bocsájt ki,ami nagyban hozzájárul a légzőszervi,és rákos megbetegedések kialakulásához.

[link]

2011. nov. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves előttem szóló! Sz.ted a benzines által kibocsátott gáz nem rák keltő? :D
2011. nov. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A légköri aeroszolok képződésében nagy szerepe van a gépjárműforgalomnak. A dízel üzemű járműveknek számottevő az aeroszol kibocsátása, de a kerekek is felverik a port, amit a levegőben aeroszolnak nevezünk. A városi aeroszolok összetétele nehezen meghatározható, a részecskékre rátapadnak egyéb szennyezők pl.: PAH-ok, nehézfémek. Az Egészségügyi Világszervezet nem ad meg határértéket a közlekedésből (elsősorban a dízelüzemű járművekből) származó részecskék koncentrációjára, mivel álláspontja szerint nem létezik olyan alacsony koncentráció, amely biztosan nem károsítja az egészséget.
2012. nov. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

a nitrogin oxiddal van baj a dieselnél.

Minél magasabb a motorban lévő nyomás mikor robban ( minél modernebb ) Annál több Nitrogén oxid kerül a levegőbe ami nagyon rákkeltő...

2015. okt. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!