Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jövöre szeretnék egy 10-év...

Jövöre szeretnék egy 10-év körüli használt autot venni 500-ezer ig már elkezdtem nézelődni és ezzel a 2 ővel szemezek melyik a jobb? suzuki ignis 1.3 94hp, vagy renault thalia 1.4 75hp?

Figyelt kérdés
2012. jún. 4. 14:02
1 2
 1/17 anonim válasza:
Az régi....
2012. jún. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy jobb, ez két teljesen eltérő karakterisztikájú autó. Az Ignist eredetileg összkerekes szabadidődautónak tervezték, nyílván a cég piaci helyzete miatt gyártottak többnyire fapados modelleket - de ettől még jól pakolható, nyúzható, de nem mondanám egy versenyautónak. A Thalia ezzel szemben egy hagyományosabb, igazi szedán profilú autó, amelyet egy kicsit nagymamásra hangoltak, ennek ellenére ha nincs szükséged nagy csomagtérre és terepre sem nagyon jársz én biztos ezt választanám. Mondjuk az biztos, hogy 500.000-ért egyiket sem venném, mert ennyiért csak a leglepukkantabb példányokat lehet (és lehet majd 1 év múlva is) megkapni. Egy rendes Thaliáért és Iginisért is ki kell csengetni minimum 7-800.000 forintot.
2012. jún. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

"...ha nincs szükséged nagy csomagtérre..."


Érdekes... ugyan nem volt még Thaliám, de sokszor hallottam már, hogy felemlegették, hogy a kategória egyik legnagyobb csomagtartójával rendelkezik.

2012. jún. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

"sokszor hallottam már, hogy felemlegették, hogy a kategória egyik legnagyobb csomagtartójával rendelkezik."


A kategóriáján belül tényleg óriási, de mint a többi szedáné, ez sem túlzottan variálható. Az Ignis meg egy doboz, ha lehajtod a hátsó üléseket vihetsz benne biciklit, horgászbotot, mosógépet, satöbbi. A Thalia csomagtere bár tényleg nagy (úgy 2 méretes hipermarket-bevásárlókocsi tartalma bőven belefér), de a szedán forma átok a csomagokra nézve.

2012. jún. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
esetleg még szóba esett a régi swift 1.3-16v 86-lovas motorral arrol mit gondoltok? abbol kitelne egy elég jó álapotú keveset futott is nem tul "sok" a 86 ló egy 770-kilos kocsihoz? az már azért elég jól mehet szerintem
2012. jún. 4. 19:23
 6/17 A kérdező kommentje:
viszont abbol lehet hogy csak 11-évest tudnák venni mert 2003-ig gyártották és a legtöbb 2002-es:(
2012. jún. 4. 19:26
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem az évjárat a lényeg, hanem az állapota.
2012. jún. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A 86 lóerős swift az lép rendesen. Én a Swiftet venném mert a másik kettőből csak leharcoltak vannak ennyi pénzért. Egyébként megbízható, fürge kis autó. A sedannak viszonylag nagy a csomagtartója, csak kicsi a nyílás rajta. Tehát pl.: egy régi CRT monitort épp hogy bele lehetett tuszkolni, de ha már bent van akkor elfér mellette még jó pár másik. Ja és nem kell tőle félni hogy túl erős. A Swiftnek elég pörgős motorja van, tehát alacsonyabb fordulaton nem olyan fürge (ahol a legtöbben használják), az ereje úgy 3000-től kezd megjönni, de onnan egyre jobban húz egészen tiltásig. :D
2012. jún. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%

Az ignis előnye: nagy has magasság, pörgős motor, 130-140ig elég jól megy, de 7literben nagyon max megáll a fogyasztás, és suzuki-vagyis soha a büdös életbe nem lesz semmi baja!


Suzuki vagy francia autó? azt hiszem költői kérdés! mindenképp az ignis!

2012. jún. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
ja még valami, k.rva nagy hely van az ignisben!
2012. jún. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!