Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Ignis! Katalizátor...

Suzuki Ignis! Katalizátor hibáját visszajelző lámpa időnkénti világítása! Mi lehet a hiba? Mennyibe kerülne a javíttatás?

Figyelt kérdés
Suzuki Ignis gépkocsimban 300km-en ként kigyullad a katalizátor hibáját visszajelző lámpa a műszerfalon, míg jár a motor végig világít, majd a motor leállítása után 15 20 perc elteltével már az újraindításkor nem gyullad ki az a lámpa, az elkövetkező 300km-ig! Mi lehet a gond?

2012. jún. 8. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:

"Katalizátor hibáját visszajelző lámpa" szerinted?

Ki kell olvastatni, innen senki nem mondja meg mi a hiba.

2012. jún. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg sérült a katalizátor vagy csak az érzékelőt kell cserélni. De az is lehet hogy megjegyezte a computer és azért jelzi vissza. Vedd le a sarut az akkumulátorról várj pár percet rakd vissza. Lehet hogy ezzel sikerül törölni. Nekem ez volt a kopogásérzékelővel. Levettem visszaraktam a sarut azóta semmi baja.
2012. jún. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hibakód kiolvasás 3000.-
2012. jún. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Napkiraly ***** válasza:
bármi lehet,lambda,egr
2012. jún. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Lehet a gond a lambda szonda, vagy rosszabb esetben az egr szelep. Ebben az esetben lehetőség van a tisztításra, ami kb. 10.000 Forint, de nem biztos, hogy megoldódik a gond. A cseréje nagyjából 50.000+munkadíj. Nyilván lehet gond magával a katalizátorral, az is olyan 50-60.000+ munkadíj.

Érdemes lenne egy hibakód olvasást csinálni, abból kiderül.

Lehet, hogy csak az időjárás zavart be a computernek, és egy egyszerű hibakód törlés után soha nem jelentkezik újból.

Ha maga a katalizátor hibásodott meg akkor sem kell rögtön cserélni. Ha megadja magát, akkor nő a fogyasztás és gyenge lesz a motor. Akkor kell cserélni mindenképp.


Mindezt tapasztalatból mondom, mert nekem júliusban jött ki ez a hibakód. Kitörölték, visszajött, de elmondták, hogy nem kell azonnal cserélni.

Megbízható, jó szervíz vizsgálta, úgyhogy nyugodtan elhiheted. Én azóta se csináltattam meg, és semmi gond nincs vele.

Egy hibakód olvasás mindenesetre nem ártana.

Ha kérdésed van nyugodtan írt pvt!:)

2012. dec. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Napkiraly ***** válasza:
EGRt nem szabad kicseréltetni. Ledugózod a francba, marad 50ezred
2012. dec. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Nemes Zoltán válasza:

150000-200000ft a katalizátor.Csak úgy megjegyzem.

Nekem is világít a hibajelző, kiolvastam, aszondja , cseréld ki a katalizátort te csóró.

2018. jan. 4. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem is ég a motor visszajelzó lámpám--a felső labda sz ki lett cserélve-mert ezt írta ki a gép---de azóta már 3 szor ki lett ütve belőle mert olyan 60 km után ujra ek kezd világítani --de minden kiolvasásnál ugyan azt a hibát olvassa be .A felso szondát ---ilyenkor mit kéne benne cserélni??
2019. dec. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!