Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kismotor etanollal? (E85)

Kismotor etanollal? (E85)

Figyelt kérdés
A Simsonom tökéletesen ment etanollal (E85), tisztán is és keverten, de egy gond van az olyaj mindig lecsapódik a tank alján és a karburátorban, valamint a benzincsőben is, ami iszonyatos dugulásokhoz vezet, Hogy lehetne meg megoldani ezt a problémát? Esetleg másfajta karburátorral?

2012. jún. 8. 19:06
 1/8 morpheus86 válasza:
mennyit eszik a te simsonod, benzinből?
2012. jún. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Százon kb olyan 3 litert!
2012. jún. 8. 19:17
 3/8 anonim ***** válasza:

A gond ott van hogy az etanolban nem oldódik az olaj :/

Megoldani úgy lehet hogy kiszámolod hogy pl 10 liter benzinez mennyi olaj kell. És bekevered, de nem 10 hanem csak 1 liter benzinnel. Aztán felöntöd a már kész keveréket 9 liter etanollal.

Úgy jól oldódik a cucc.

Bár azt nem tudom hogy ha sokáig állni hagyod akkor leülepszik-e az olajos benzin.

Én ilyesmi keveréket tanktisztításhoz használtam, 1 napig állt és látszólag nem ülepedett le :)

(és a dzsuvát elég szépen kihozta a tankból)

2012. jún. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nem eszik semmit, de kell az etanol... nem értelek. :)
2012. jún. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja és egyébként akármit is csinálsz vele etasnollal többet fog enni a gép.

Annak kisebb az égéshője, meg egyebek, szal több kell belőle.

De lehet hogy pár forinttal olcsóbban jössz ki belőle.

2012. jún. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 morpheus86 válasza:
akkor az eteanollal spórolsz vagy 600 forintot de viszont kockáztatod hogy valami tönkre megy a motorban aminek a javitása többszöröse lesz a spórolásod összegénél, de te tudod
2012. jún. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én csak környezet barátabbá szeretném tenni a motorom! Lehetőleg úgy hogy nem biciklivel járok helyette vagy gyalog XD
2012. jún. 10. 18:53
 8/8 anonim válasza:

Szevasztok!


Annyi a lényege hogy a karburátorban a főfúvókát kicseréled nekem 80- helyett kellett 90 vagyis min:10% nagyobbra kell cserélni aztán a súbertűn a 4. "ricnibe" kell rakni főlülről,a levegő csavart ütkzésig és vissza negyedet de igazság szerint majd ezt érezni kell a moci hangján hogy melyik tartományban forog ki jól. a gyertya hézagot összeütni 0,3-ra legjobb hézagmérővel mérni és ennyi tulajdonképpen. nekem jobb lett a robogó gyorsulása és a végsebesség is.

2013. aug. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!