Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlás előtt állok...

Autóvásárlás előtt állok (kezdőként), válaszolna vki motorral kapcsolatos kérdésekre?

Figyelt kérdés
Naszóval, lenne 3500€-m autóra.Ez lesz az 1 kocsim.Viszont kevés 2.0-ás motorral rendelkezőt látok ennyi pénzért.Azt szeretném megtudni h mennyire számít a kocsinál h 1.4-es v 1.6-os v 1.9-es.És a KW-ok mit jelölnek?Azt gondolom h 1 2.0ás jobban gyorsul erőssebb,de 1 1.4-es kocsi szarnak számít?Mondjuk 1.4-es motor 55KW-al.Mennyire nézzem kezdő kocsinál h mennyire erős a motor?És mennyinél ne adjam lejjebb?Esetleg tudnátok erre a gyorsulásra példát írni?1 1.4-es vs 2.0-ás kocsi között?
2012. júl. 5. 21:04
 1/10 TOMAtm ***** válasza:
első kocsinak bőven elég egy 1.6os 100-120 LEs kocsi.a kisebb is eszik annyit mert a súlyt mozgatni kell,a nagyobb meg akkor is sokat eszik ha hajtod hanem.pl: 1,4es G astra 2004es 1 misiért kb sztem kezdőnek jó lehet,bár a 90 LE nem egy nagy szám.Suzuki-t ha találsz 1,6ost szintén nem rossz.Honda civic-ek közt találhatsz még szépen kinézőeket,de azokat hajtani is szokták.audi-bmw-merci-stb felejtős,sok az összerakott roncs,a harmadik gazdás lelakott 'csajozóverda'.meg ezeket 70%ban nagyon olcsón cigóktól számítják be.az öreg szakadványokat,visszatekert km el szerintem hagyd.inkább egy 4-8 éve közötti normális benzinest keress.dízelt semmiképp nem ajánlok egyrészt a km órát több 100 000 el is visszatekerik,a magyar gázolaj miatt egyfolytában költhetsz rá ha egy nem gondos gazdától veszed,beszarik rajta valami kapásból 100 000 FT.cserébe a benzines jobban fogyaszt egy kicsivel(gázolaj 6-7 L/100km benzines 7-9L) A KW a teljesítmény,keress rá h KW lóerő átváltó.
2012. júl. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A KW teljesítményt jelöl, talán fizika órán találkozhattál már vele. De különben nem a teljesítmény a lényeg, hanem az adott tömegre jutó teljesítmény és a megfelelő nyomatékgörbe. Egy 800 kilós kocsi egy 1.4-es 90 lóerős motorral jól hangolva már-már versenyautós hatást fog produkálni, még egy több mint másfél tonnás 2.0-es 120 lovas autó valószínűleg egy lomha dög lesz.

De ha ennyire keveset értessz az autókhoz, javaslom, hogy kérj szakértőtől tanácsot mielőtt vásárolnál bele a vakvilágba.

2012. júl. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
0%
AIR
2012. júl. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
0%
TIR
2012. júl. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kössz a válaszokat.Én is úgy gondoltam h 1 autószerelővel ,megyek majd kocsit választani,de jobb szeretem előre kinézni a dolgokat a neten.Már látom előre h vmi škodára v hasonlóra fognak akarni rábeszélni.Amiben minimális konfort nincs és kívülről is 1 szemét.Számomra fontos h jól nézzen ki a kocsi és azért a klíma sem utolsó szempont.Ez nem csak az én 1. kocsim lesz hanem a családé is,tehát nem szerétnék szemetet venni.
2012. júl. 5. 21:25
 6/10 anonim ***** válasza:
jól nézzen ki? skoda? ez így nem stimmel.
2012. júl. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ha esetleg kis motorral veszel, és használod a klimát, a motor kérni fogja az erőt elinduláskor:)
2012. júl. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Még annyit,h hány ezer kilométerig nézzem a kocsikat.Amin már látom h 190k azokra már rá sem kattintok.Hülyeség csak 150k -ig nézni a kilométerórát v annyira nem számít?
2012. júl. 8. 11:32
 9/10 anonim ***** válasza:
Bizony hülyeség. Ha 1-2 éves kocsikról lenne szó, akkor azt mondom, lehet hogy számítana, de ilyen idős autóknál már a jó részük úgyis vissza van tekerve, sok a kamuzó tulaj és kereskedő. Meg a nagy futásteljesítményű autókat valószínűbb, hogy rendszeresen szervizelték és javarészt inkább autópályakilométerek kerülnekl beléjük. Inkább olyat keress, aminek még megvan a szervízkönyve vagy leinformálható a futásteljesítmény, habár ilyet nagyon nehéz lesz találni.
2012. júl. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
olyat keress, ami esetleg első tulajos, magyar gép, szervízkönyvvel, ha max 5éves. nézd hogy mennyire kopottak a belső dolgok, és a kormány.
2012. júl. 9. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!