Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az autórádió a hangerő...

Ha az autórádió a hangerő 40-50%tól torzul, akkor a fejegységet vagy a hangszórót vagy mindkettőt érdemes kicserélni?

Figyelt kérdés

Egy Fiat Marea eredeti fejegységról van szó, a hangszórók tejlesítményét sajnos most nem tudom, és nem is sikerült kiszerelenem. Viszont alacsony hangerőn se lehet a mély hangokat kihallani, és autópályán meg a 40% hangerő nem elég.


Abban az esetben, ha a fejegységet ki kéne cserélnem, akkor elég e a 4x25W teljesítmény?


2012. júl. 18. 16:19
 1/1 anonim ***** válasza:
torzíthat az erősítő is, de lehet a hangszórók gyengék, bár az h a hangerő 40%-ánál, az nagyon kevésnek tűnik, meg az hogy fejegységen a hangerő 40 egységre van beosztva ha nem biztos h lineráris skála, amúgy, lehet h kivannak már a hangszórók, és azárt recseg, szerintem vedd le a burkolatokat és nézd meg a hangszórókat, nyomkodd meg középen, ha ilyen harsogo hangot ad ki, akkor már szar a tekercse. Ha jónak tűnnek a hangszórók, szerintem vegyél egy jobb modern fejegységet, pl. JVC-t vagy alpine-t, 25-ér már kapsz jó hangminőségű, USB-set, azt nagyon sokat tud javítani a hangzáson
2012. júl. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!