Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Króm kipufogóra milyen hatássa...

Króm kipufogóra milyen hatással van a nyílt láng? Kiszeretném égetni az olajat a kipufogóból, csak nem merem nehogy tönkretegye a króm kipufogót. Leo vince sportkipufogó (www.scootershop.com/catalog/images/derbi_gp1_5592C. Jpg)

Figyelt kérdés

Kipufogóba öntenék gázolajat aztán begyújtanám, mert belül megtapadt az olaj a csőben és szeretném kiégetni. Tönkreteheti a krómozott kipufogót a láng?

(www.scootershop.com/catalog/images/derbi_gp1_5592C.jpg)

Köszönöm a válaszokat!



2012. júl. 20. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha rendesen ki van égetve, akkor el fog színeződni. Ahogy elszíneződik akkor is ha nagyon húzod neki. Nekem legalábbis régi 250-es motorom van, olyan sárgás-lilásak a könyökei.


[link]

2012. júl. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szóval ha kiégetem elszíneződik a kipufogó?? :( :(

Mindjárt végigolvasom a cikket amit küldtél.

2012. júl. 20. 14:09
 3/6 anonim ***** válasza:

A krómréteg nem fog megsérülni, ugyanúgy megmarad, csak kékes-sárgás-lilás elszíneződés lesz rajta. Ez ellen sajnos nem tudsz védekezni: természetes velejárója annak a magas hőmérsékletnek, ami a kipufogó kiégetéséhez kell.

Nem tudom, mennyire ismered a kiégetés technikáját, de ha nem, akkor jó, ha tudod, hogy a "beleöntök valamit, azt' meggyútom" önmagában nem eléggé hatékony. Ahhoz, hogy eléggé magas hőmérsékletre hevüljön a lerakódás és rendesen kiégjen a kipufogóból, kompresszorral kell fúvatni, amíg csak izzik. A felhevült korom ennek hiányában nem kap elég levegőt, hamar bealszik, aztán nem ér semmit az eljárás.

2012. júl. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elolvastam ez első hozzászóló cikkét, természetesen meg van hozzá minden eszközöm, most olvastam el harmadjára hogy biztos jól csináljam. Nagyon jó leírás.

Igen az elszíneződés vele jár, csak el kell vinni políroztatni és már is jobb lesz a színe.

2012. júl. 20. 15:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Az a leírás nagyon jó, bár én nem tudtam izzásig melegíteni, viszont jobban füstölt, mint a neten látható videókon. Egyébként ilyen rezós cuccból úgy kell, hogy leszeded a végéről a kis dobját, félrerakod, a rezót a motor felöli irányból ugye melegíted, elszínezősés ugye polírozással eltűntethető, bár én itthon megcsináltam a polírozást, és szép lett. Na ugye kiégeted a rezót, éls külön a kis dobját is, azt a rezó felöli résztől. Jah, és nemtudom ebbe van-e gyapot, érdemes égetés előtt valami fogóvasl kihúzni, mert az is elég, vagy beleolvad a kipuba, ami elég kellemetlen, de én csak kiégésről hallottam, rohadt büdös, szal szedd ki, és majd szerezz valahonnan kipugyapotot, ha zavar a hangja:D
2012. júl. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oksa, köszi az infót!
2012. júl. 20. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!