Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 50-es motoron, ha nincs...

Egy 50-es motoron, ha nincs benzinszint jelző, akkor h kellene bekötni? Illetve mit hova?

Figyelt kérdés

Azt sejtem h kell egy jel adó, meg egy úszó a tankba. illetve egy szint jelző a műszerfalra, és ezt a két eszközt össze kötni? vagy ez ennél bonyolultabb?


Konkrét típus nincs amire szeretnék, csak például egy Derbi Senda vagy Yamaha DT 50



2012. aug. 9. 09:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Gyári nincs hozzá, azt ne is keress, de egy kis barkácsolással meg lehet oldani.


Először is kell egy megfelelő úszó, ennek a jeladója egy egyszerű huzalellenállás ami az úszó mozgásával változik.

A műszer, ami visszajelez neked pedig egy mutatós ellenállásmérő.

Szóval az úszót és a jeladót(mert együtt van) beépíted valahogy a tankba(talán ez a legnehezebb része a dolognak), aztán onnan kábel a megfelelő helyre szerelt műszerig, az egésznek adsz szuflát aztán jöhet a kalibrálás.

Amit énszerintem normálisan számlapcserével lehet megoldani. Sőt, így még literben is odaírhatod az értéket hogy mennyi is az.


Ha a motornak nem egy doboz a tankja akkor az úszó hol gyorsabban hol lassabban fog mozogni(ugye a tank keresztmetszete ahogy változik éppen) de ha türelmes vagy akkor így is pontosra b lehet kalibrálni.

(ugye csontszáraz tak, szépen elkezded tölteni bele a banyát aminek a mennyiségét pontosan kiméred, közben rakod a jelöléseket a számlapra...)


Persze ha beosztás nélkülit akarsz az a legegyszerűbb, ahhoz nem kell új számlap meg ilyesmi :)


Szóval nem bonyolult, csak időigényes egy csöppet, de ha belevágsz akkor sok sikert hozzá!

2012. aug. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :) Ahogy végig gondoltam a dolgot a tankba való elhelyezés lenne a legbonyolultabb, mivel a tank gondolom nem szögletes ezért a rögzítés vhogy meg kel oldani :) na meg igen a kalibrálás :) az talán a kicsivel egyszerűbb kategória :) ugyan még nincs motorom, de tervezem h veszek és mivel autónál már megszoktam h mindig tudom h mennyi benzin van benne így jobban szeretném a motoron is látni :D bár tudom van benya csap, de jobban érzem magam ha látom a tényeket :)
2012. aug. 9. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!