Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Passat 1.8 5v turbo. Mennyi...

The Nuke kérdése:

Passat 1.8 5v turbo. Mennyi nyűg van a turbójával?

Figyelt kérdés

Most állok 1 autóvásárlás előtt! 2 passatot néztem ki magamnak. Az egyik a fentebb említett, amihez húz a szívem, a másik egy mezei szívó 1,6-os.

A kérdés az lenne, hogy mennyi gond lehet ennek a turbójával?


2012. aug. 22. 09:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem csak a turbó, hanem a hengerfej, vezértlész, meg az a ménkű sok szelep.

Hidd el nekem, hogy a mezei szívót akarod megvenni. Bár én egy "sima" TDI-t vennék, ami még nem PD-s.

2012. aug. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs széttaposva akkor semmi, 400E-ig elmegy, akkor kell neki egy felújítás.


Ha szerelni kell munkadíj semmivel sem több, a turbófelújítás kb 60-70E-ben áll meg (vagy ultimate megoldás, veszel rá egy bontottat), de a következő 200E-n garantáltan nem lesz vele gond.


Olajcserére oda kell figyelni, jó minőségű, nem teszkós olajat bele, 15E-enként cserélni, jó minőségű szűrővel, légszűrőt is időben cserélni, és semmi bajod nem lesz vele.


Sok emberben bennevan a turbófóbia,hogy "nevegyélojatmer' kúagyorsanytönkremegy" pedig nem szarja el magát 20ezrenként.

2012. aug. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Oké, rendben, köszönöm szépen a válaszokat!

A második válasz szimpatikusabb volt! :)

2012. aug. 22. 12:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ezt most elhiszed, bevásárolsz vmi szart 800-ért, és csodálkozol, hogy mégis elromlik.
2012. aug. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom.

Könnyen meglehet ez a verzió is...

2012. aug. 22. 12:28
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ha nincs széttaposva." Azthiszem ezzel kezdtem. Ez a szakmám,csak értek hozzá valamennyire.


Ha megkapja ami kell nem lesz semmi gond vele, ha meg elhanyagolják 150E alatt széthullik és GTK, de ez igaz bármilyen autóra.

2012. aug. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Turbós autóra oda kell figyelni, tehát csak akkor vegyél, ha vigyázol rá és megadod neki ami jár. Én 10e-ként cserélem az olajat, szűrőkkel, nagyon fontosnak tartom a kellő bemelegitést és ami még fontosabb a kellő lehűtés. Nem elég, ha amutató elérte a hőfokot, vagy egy 200-as sprint után az autópályán leállitod a kocsit a McDonalds parkolójában...

Egy szó mint száz, ha fogalmatlan vagy az autókhoz, akkor ne a turbóst vedd, ha oda fogsz tudni figyelni, akkor bátran, mert élvezni fogod!!!:D

2012. aug. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy nem sok esélyt látok rá, hogy egy 15 éves turbós prémiumautó ne legyen széttaposva.
2012. aug. 23. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!