Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kocsit vennék. Citroen c4...

Kocsit vennék. Citroen c4 vélemények?

Figyelt kérdés

benzines, 2005 ös.

Mit szóltok róla? Sokan lehurrogják, tényleg rosszak vagy ez már pöpec széria?



2012. szept. 10. 20:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
59%
A franciák nem tudnak minőségi kocsit gyártani.Ötleteik egyedi innovációik vannak de megvalósítani úgy ,hogy az tartós és megbízható,könnyen szervizelhető legyen képtelenek.Viszont értenek a formatervekhez és sokaknak tetsző ,egyedi köntösbe öltöztetik a gagyi technikát adnak hozzá egy viszonylag elfogadható árat és már el is van adva a termék.Ezért nem mentek még csődbe ,meg a francia nacionalizmus miatt ,ott nem ciki a hazai termék. Az meg ,hogy milyen márkájú cuccokból épül fel a kocsi nem mond semmit, a beszállító tud olcsón xart is gyártani ,ha az az igénye a megrendelőnek!
2012. szept. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Farkas Bálint válasza:
88%
Attól függ. A Pug. 307-es utolsó évjáratai állítólag elég jók és azzal megegyező padlólemezre épül a citroen is. Én ha lehet HDi-t vennék olyannal szerelt 308-as Pug. ja van munkatársamnak és nagyon szereti. Mindig dicséri, hogy már-már "japános"(khm) minőségű(?), nem romlik el,(mondjuk az valóban tény, hogy abban 115.000 km van és nem akar széthullani) soha nem megy vissza szervizbe csak a kötelezőkre stb.-stb. Én nem tudom. Lehet, hogy így van és akkor lehet, hogy a Citroen is jó, ugye egy konszern, bár az is tény, hogy nemtom melyik Citroen-t akarod megvenni(már melyik c4-est), régit vagy az újat, de a lényeg bármilyen (nem japán) autót veszel mindig törekedj az utolsó évjáratos darabok közül egy keveset futott, megkímélt, NEM CÉGAUTÓT(!!!!!), venni és akkor nem lhet olyan nagy a baj. Vagy talán tévedek?
2013. jan. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
No 3 hónapja megvan a c4. Hát. Valami isteni kocsi. Hálistennek az jött be hogy régi embereknek régen rosz volt az most is rosz, de ez a citroen komolyan élményzt vitt az életembe. azóta folyton utazok, mindenhova vele megyek. Vezetési élmény 10+, azóta voltam Ford Focusban is hát az a kopár német szugorú stílust ahogy a francia szabad design nyakon önti egy adat csodával. abszolut kellemesen csalódtam! köszönöm mindenkinek!
2013. jan. 21. 17:07
 14/22 anonim válasza:
100%
Tobb eve en is c4tulaj vagyok 0km es kora ota. Semmi rossz véleményem nincs az autóról,megbizhato es nagyon szep. Akik meg negatív véleményel vannak rola nem hiszem hogy használtak volna is huzamosabb ideig. Kötelező szervizek re hordani kell es ennyi. Nagyon szeretem!En is vezettem mar sok autót felső kategóriás at is de ezt meg mindig nagyon szeretem. 1.6vtr plus.
2013. dec. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Lacitech válasza:
100%
Sosem gondoltam volna, hogy francia autót veszek és mikor kellett egy családi egyterű, akkor erre esett a választás - főleg anyagi okok miatt. Nem bántam meg. Hallhatsz rémtörténeteket, melyeket olyanok emberek mesélnek, akiknek ugyan nem volt ilyen autójuk, de az ismerősüknek, rokonuknak igen és az nagyon rossz volt, meg "jaj istenem.." Megszokhattuk, hogy általában olyan emberek írnak kritikát egy típusról, akiknek másmilyen autójuk van és úgy próbálnak önigazolást szerezni maguknak afelől, hogy jól választottak, hogy egy másik típust a porig alázzák. Nyugodtan vegyél egy picassót! Nem rossz autó. Kényelmes, gazdaságos, tartós konstrukció. Ár-érték arányban teljesen rendben van. Az igaz, hogy a sima Citroen xsara nem valami sikeres széria volt, de a Picasso egy strapabíró öszvér. Nem véletlenül gyártották ennyi ideig és kelt el belőle ennyi példány..
2015. dec. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
10%

#15

Kritizálsz másokat, amiért kritizálták a kocsidat? Nem éppen te keresel önigazolást? Vezettél 3-4 autót életedben, a Picasso nem volt rosszabb, mint a többi, tehát egyből az lesz a legjobb autó a világon? Ébredj fel.


Lehet lepontozni az objektív véleményt 155 autóval a hátam mögött, attól még a rossz autó rossz marad, te pedig ugyanolyan boldog tudatlan maradsz, pedig hosszú távon a hasznodra válna, ha hallgatnál rám.

2015. dec. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 nakicsoda válasza:
0%

Nekem 3 évig volt egy C4esem (2005 5ajtós c4 citroen). Imádtam a kényelmét, hogy finom hogy nincs vele baj, hogy jó a zene, halk a motor. Nagyon szerettem vele vezetni és az a 3 év csodás volt.


Aztán egyszer kigyulladt a "Anti Pollution Faulty" hibaüzenet. Na onnantól kezdve fél év agyament káosz volt. Szerelőtől szerelőre mentem, mindent cseréltek benne amit lehetett(elektromos gázpedáltól a motoron minden apróságig) kb 10 szer rohadtam le vele amikor már csak vontatva ment tovább mert el sem indult. Autopályán egyszer 140 nél majdnem ott is maradtam. A fél év alatt 3 szerelő cserélt benne, a gép mindig más hibát dobott ki, és összesen 400.000ft ot költöttem rá.


Hálistennek a végén sikerült eladnom erősen ár alatt. Életem 2ik francia autója olyan csalódás volt(mint az első is) hogy többet nem dőlök be a szép formáknak életemben. Tulajként nem ajánlom ha nincs rá garancia mert egyszer csak bekattan neki valami és nyeli a pénzt :(

2016. ápr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
100%
2013 c4 1.6hdI 245600KM tettem meg vele, kötelező szervízek + kopó alkatrészek cseréje és ennyi.
2017. febr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
100%
Ne hallgass ezekre az autószidókra, vegyél nyugodtan C4-et, csak ne 1.4-eset,hanem 1.6 dízelt. Hallgass rám.
2018. aug. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 tornado2 válasza:
100%

nos,....nekem egy C4 grand (1,2/2016-os,benzin turbós, 7 személyes) Piccasom Shain-om van.


Lesújtó volt a véleményem a francia autókról......mindaddig míg nem kaptam egyet csereautóként.


Egy hét múlva vettem egyet...sőt, ha ez eléri a 95000km-ert ismét ugyanezt a típust veszem.


Nyolc hónaposan került hozzám 21500km-rel. Egy négytagú családnak több mint tökéletes.......gyakran pakolom fúlra, és gyakran húzok vele 1-2 tonnát.

Városban 6,5-7l vegyesben 5,5-6l autópályán 4,5-5,5l!!!(130km/h)két tonnát húzva 8-9l a fogyasztása.


Szóval használom.....három éve van nálam....most 49000km van benne.....állítom a kategóriájában egyedülálló.


Most volt az első nagy szervize...725euro volt műszaki vizsgával, újrafeltöltéssel, szűrökkel,olajakkal , ,gyújtógyertyákkal, mindennel együtt.


Először költöttem rá.....mint minden autó, ha megkapja a szervizét, működik, ha nem akkor jönnek a kisebb nagyobb hibák.......


Magyar, orosz, román kereskedőtől használtan nem vennék.....de első gazdás tulajtól, vagy markászérvízből két év garival simán belefér.


Nem vagyok Citroen Span és Márkabúzi sem. Nem szeretem a Citroeneket, de ezt a Típust nagyon eltalálták.


Legyen szerencséd testvér

2019. aug. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!