Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek a idős embereknél,...

Szerintetek a idős embereknél, akik faluban, tanyán, vagy városhatárban laknak, vannak még régi motorok? Pl. : Simsson, Jawa, MZ, stb?

Figyelt kérdés
Ugyanis arra gondoltam,hogy a környéken minden időst megkérdezek,hogy van-e neki,és szépen lassan megvenném tőlük.
2012. szept. 29. 09:51
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat!Simson*!
2012. szept. 29. 09:51
 2/12 anonim ***** válasza:
Van némelyiknél igen.De remélem nem kirabolni akarod őket..
2012. szept. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mondtam,hogy megvenni!Persze olcsón,ők már úgy sem használják!
2012. szept. 29. 10:10
 4/12 anonim ***** válasza:
A legtöbbjük amúgy elég ótvar állapotban van...:/
2012. szept. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tuti, találsz...


Amikor ide beköltöztünk, 2 Danuvia porosodott itt már vagy 20 éve... nem sokáig árultuk, egy gyűjtő lecsapott rá :D


Bár arra készülj fel, hogy elég lerobbant állapotúakat fogsz többséggel találni.

2012. szept. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Olyat nem fogsz találni ami lepedőbe burkolva száraz páramentes helyen pihent 30 évig. Pannónia, Danuvia, Csepel, Jawa: Nagyrészük rozsdás, hiányos, ecsettel újra festett lepukkant, állapotú lesz. A krómok nagyrésze menthetetlen, marad az újrakrómozás vagy börzéken való kutakodás egy olyan után ami gyári és nem rozsdás. Mind a két megoldás elég drága. Ez még a jobbik eset. A rosszabb az amikor a váz szét van vágva, a blokk valami csettegőben van, ami már 15 éve a kertben rohad.

MZ: Az Mz-k nagy része inkább csak agyonhasznált állapotban van. Gyakori a tákolás. Egyébként az Mz-k annyira még nem ritkák.

Simson és Babetta: Falun ez a 2 típus a mai napig használatban van. Gyakori a Schwalbe, S50 és a Star az idősek körében, mert az S51-eseket már megvásárolták a fiatalak. A nagypapa Simsonok és Babetták eléggé össze vannak már tákolva. Lábtartón locsolócső, gumi helyett, csengő az elektromos duda helyett. Babettákon biciklikosár... Stb, stb. Ezek is gyakran ecsettel vannak le pingálva, főleg a Schwalbe-k.

2012. szept. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én vettem ilyen 5km-t futott Simsont. 350 ezerért osztogatták egy időben az ilyeneket.
2012. szept. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Lehet találni néha. Kicsi reklám:tudok egy '70es Simson Start ha még nem vitték el, 60ért vihető.
2012. szept. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Milyen állapotban van?
2012. szept. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Személyesen nem láttam, állítólag szép állapotban van és megy is, ha gondolod dobj egy privátot és felhívom a srácot aztán beszélünk róla.
2012. szept. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!