Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitsubishi Carisma GDI (2004)...

Mitsubishi Carisma GDI (2004) (automata) motor ellenőrző lámpa folyamatosan világít?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tudom, senki sem autószerelő, és senki sem tudja ezt a hibát így diagnosztizálni...

Szóval, tegnap jöttünk a barátommal haza Berlinből, kb. Prága előtt (1/3ad út durván) elkezdett világítani a motor ellenőrző (engine check) lámpa. Végig világított, míg ideértünk, és még mindig világít... Mikor nyáron ment haza Magyarországról Berlinbe, Drezdánál kezdett világítani (kb 2 órára Berlintől), de másnap már nem világított... A kérdés az hogy elvigyük-e még itthon a hibakód-kiolvasásra, vagy nem lesz baj Berlinig? Mert Prága után még vagy 600 km-t mentünk vele... "csak" folyamatosan narancssárgán világít a lámpa, nem villog, vagy ilyesmi... Kerestem már sok mindent a neten, van ahol azt írják, hogy rögtön szervíz, van ahol azt, hogy nincs neki következménye, csak az gázos ha villog... szerintetek? :/

PS: Július elején vette az autót használtan, és Berlinben mindenképp megyünk szervízbe, de előtte még megkéne tennünk a 850km-es utat...



2012. szept. 29. 11:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha működik és nincs változás a teljesítményben be lehet vállalni minden további nélkül, lehet kontakthiba vagy egy haldokló jeladó is, de láttam már olyat hogy a fékbetét kopásjelzője is checkengine-t adott. Ha van rá keret érdemes kiolvastatni, legalább tudod mi baja van, 20perces művelet.
2012. szept. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos a hiba már kiolvashatatlan... azt hiszem nem kellett volna neki lefordítanom azt, amit egy magyar oldalon olvastam: nem szabad áramtalanítani az autót, amíg a hibát ki nem olvasták.. különben törlődik az információ a memóriából. ő meg fogta magát, megtette és nagyon örül most hogy nem világít... ez ilyen "ha nem tud róla nem fáj" dolog... én kifizettem volna 6000et ezért... (neten néztem ennyiért)
2012. szept. 29. 19:27
 3/3 Kiskobra válasza:
Ha megint felvillan a lámpa vidd el szervizbe, mert az autó olyankor átkapcsol vészüzemmódra és sokkal nagyobb lesz a fogyasztás pl.: ha eddig fogyasztott 6 litert akkor most majd fog 8-10 litert! Lehet hogy a hiba nem is aktív már, és ezért nem is fog felvillanni a lámpa!
2013. febr. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!