Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2007es 1,6tdci ford focus...

2007es 1,6tdci ford focus HHDA motorkóddal ellátott kocsiba milyen olaj kell, illetve hány litert, mert a kézikönyvébe nem találok semmit se, a neten se sok mindent találtam róla! Illetve melyik a jobb minőségű? Ha minden igaz 5W30as és 3,8 liter?

Figyelt kérdés

#olajcsere #Focus #6 tdci #HHDA motorkód
2012. okt. 2. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Mobil 1 Fuel Economy 0W-30 való bele. Összesen 4 liter.

Az olajszűrő is felvesz 1,5-2 deci olajat...

2012. okt. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
akkor az 5w 30ast felejtsem is el?
2012. okt. 2. 16:09
 3/4 anonim ***** válasza:

A 0w-s olaj "finomabb, hígabb" mint az 5w-s. Hidegindításkor sokkal hamarabb fel tud belőle építeni megfelelő nyomást az olajszivattyú mint az 5w-s olajból.

Ez télen megfizethetetlen... Főleg ha csillag-garázsban tárolod az autót.


Szóval én továbbra is az 5w-s olajat ajánlom. Ha valaki azt mondja, hogy "nullás" olajat nem szabad mert megeszi az autó akkor az egy idióta. Ugyanis az olajfogyasztást nem a W előtti hanem a W előtti szám befolyásolja.

Ezt hosszú lenne elmagyarázni, nem is akarlak untatni vele.


Lényeg a lényeg: OW-30 Mobil 1 fuel save economy (ez teljesíti az autód számára előírt specifikációt)

2012. okt. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Szóval én továbbra is az 5w-s olajat ajánlom. "

= Továbbra SEM az 5w-s olajat ajánlom.


Bocs, belekavarodtam. :)

2012. okt. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!