Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol vegyek használt autót:...

Hol vegyek használt autót: autókereskedésben vagy magánszemélytől?

Figyelt kérdés
igaz az, hogy nem érdemes autókereskedéstől használt autót venni? inkább magánszemélytől vegyek?
2012. okt. 5. 02:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Magánszemélytől!
2012. okt. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Ja valószínű, hogy minden kereskedő abból él, hogy a törött szarokat eladja...na persze! Te a 90-es években hibernáltad magad??? A festékmérők világában a törött szarokat csak 1-2 nagyon hülyének lehet eladni, aki meg is érdemli.

Ez meg a másik, hogy ne vegyél kereskedőtől...mert szerinted a kereskedő nem magánszemélytől származó autót árul? Ezen felfogás szerint a csúnya kereskedők azt csinálják, hogy megveszik az autót, jól széthajtják meg összetörik, majd visszatekerik, és kipolírozzák, hogy jót lehessen hazudni a vevőnek... Ugye, hogy hülyén hangzik?


Nem tudom miért érdemelné meg valaki, hogy egy törött szart adjanak el neki jónak mondva, csak mert nem ért az autókhoz.

Persze a kereskedők is magánszemélyektől veszik a kocsit (vagy külföldről hozzák be 500e km-el, tropán), de úgy, hogy utána visszapörgetik a km órát, kicsit pofoznak rajta, ha törött volt "olcsón" megcsináltatják és jóval többért eladják úgy, hogy megkímélt, jó állapotú autó (tisztelet a kivételnek). Aztán a vevő meg szív vele, a kereskedő nyer. Valamilyen szempontból érthető, mert ebből van haszna, csak hát akkor is elég lelkiismeretlennek kell lenni ehhez. Mert ha pl. óra visszatekerés és kamu nélkül adná el, akkor ugye nem keresne rajta annyit, mivel csak olcsóbban tudná eladni, a vevő meg azt a különbözetet, amit eredetileg fizetne a hazudptt állapotú kocsira, javíttatásra költhetné. Persze vannak kivételek. Sajnos én még nem találkoztam velük. Most, hogy autót keresek csomószor elcsábulok, amikor találok leírás és képek alapján egy tök jót kereskedőnél. Aztán így végiggondolva rá kell jöjjek, hogy nem biztos, hogy ez jó üzlet lenne (számomra). Sajnos a többség a szarból akar pénzt csinálni a vevő kárára.

A másik meg, hogy nem túl bizalomgerjesztőek ezek a nepperek. Pár éve elég sok telepen megfordultam és hát...na mindegy! Hál'istennek nem vettünk tőlük.

Amúgy köszi a válaszokat. Igazából csak azért tettem fel a kérdést, mert kíváncsi voltam ki hogy gondolja, meg már megint volt 1-2 kocsi ami bejött és kereskedőnél volt. Mondjuk a kínálat 95%-a náluk van..úgyhogy nem meglepő :D

2012. okt. 5. 19:40
 13/14 A kérdező kommentje:
idézőjel az első bekezdésről lemaradt :)
2012. okt. 5. 19:40
 14/14 anonim ***** válasza:
49%
Egyébként elmondom a jó stratégiát: bemész, megnézegeted a kiszemelt autót, és közben elmeséled a kereskedőnek, hogy vettél egy autót nemrég, de sajnos kiderült, hogy dupla km van benne, és fél éve pereskedsz a kereskedővel, neki is ráment már sokszáz ezer Ft-ja, és tuti bukja majd az egészet. Hidd el, hogy ha nem annyi van benne, akkor el fog küldeni a p.csába!
2012. okt. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!