Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volt már motoros baleseted?

Volt már motoros baleseted?

Figyelt kérdés
Most készülök venni egy használt 125 cm3-es motort, de apa folyamatosan azzal idegesít, hogy ez nem lányoknak való, meg veszélyes. Jó tudom, van benne valami, de szerintem ha betartom a szabályokat és nem száguldozok ész nélkül, nagy bajom nem lehet. Amúgy meg autóbalesetben is meg lehet halni és egy motoros balesetet is túl lehet élni horzsolásokkal.
2012. okt. 8. 11:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Jobb bokám tört 3 helyen egy figyelmetlen autós miatt aki nem adta meg az elsőbbséget. Mindenképp készülj rá, hogy nem minden autós vesz észre.
2012. okt. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
A fene tudja, de én úgy vagyok vele, hogy egy autóban is összetörheted magad, egy motoron meg gyakorlatilag esélyed sincsen. Nincs ami megvédjen. :(
2012. okt. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hiába tartod be a szabályokat könnyen rosszul végezheted.

A legtöbb motoros baleset nem egy koccanásból áll, hanem valaki nem figyel, a motoros meg általában lerepül.


Nekem is volt motorom, én ritkán használtam meg egy kisebb városban lakom szal itt nem gond. De mondjuk budapesten nagyon sok figyelmetlen poroszkál az utakon. Legyen az autós vagy motoros.

Szerintem nyugodtan motorozz, de sisakot mindenképp viselj mindig.

De apádat se ítéld elé azért mert félt ettől. Szerintem én se engedném a helyébe a lányomnak, hogy motorozzon. Azért ez veszélyesebb mint az autó vezetés.

2012. okt. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem volt, elém fordult egy kocsi,átrepültem felette... Nem számít, hogy te betartasz minden szabályt, egy nem figyeli másik közlekedő jön és hopp , kész a baj :(
2012. okt. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Nekem 13 év motoros multtal hála égnek még nem volt balesetem,de valóban nem figylnek az autósok,erre készülj fel.

Sok balesetmentes km-t neked! :)

2012. okt. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Párszor már eldobtam a vasat. Boka, láb, váll, karom serült.

Belefáradtam, hogy a sebeimet nyalogassam, ezért nem veszek semmi olyat a lábam közé, amit nem tudok használni. Szépen betartod az írott és íratlan szabályokat a motorozással kapcsolatban, akkor nyilván kisebb az esély a balesetre, de a többi közlekedő parternek is be kell tartania hozzá. Motorosnak nehezen mérik fel a sebességét (nem a trafira gondolok) , nehezen veszik őket észre stb. Kereszteződésekben, városban csak óvatosan, könnyen kivágnak eléd. Nem egy kellemes érzés álló járműbe, 50-el ütközni.

2012. okt. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt..

Én 50essel is tudtam alkotni. :)

A híd töltését kigazoltam ,de más bajom nem lett.

Alapvető motoros cuccod legyen. Mindíg akkor van a baj mikor nem számítasz rá. Kesztyű sisak kabát meg minimum valami protektor a térdnél. Még ha csak ilyen ruha alá vehetős is. Amúgy a 125ccm nem túl sokba különbözik az 50 től. Erősebb jobban gyorsul kicsit gyorsabban tud menni meg nehezebb talán. De ennyi.

Lány is motorozhat vele jól. Ismerek én csajt 1100el is motorozni. Annyi a dolog hogy figyelni kell a környezetedre. És nem eszetlenül menni. Akkor minimális a veszélye a motorozásnak.

2012. okt. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Amúgy meg én nem csak azt nézem hogy egy autó ha kifordul merre megy hanem még azt is hogy a sofőr merre néz. (Már ha látni) Meg a kis jelekre figyelni és inkább óvatosabbnak lenni.
2012. okt. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok! :) Mindenféleképpen megveszem azt a motort, hiszen egyszer élünk és nekem hatalmas vágyam az, hogy motorral közlekedjek. Valahogy mindig is ez vonzott! :) Már beszereztem egy motorosruhát és egy bukósisakot. Már csak a kesztyű és a csizma hiányzik. Én sem szeretnék megállni a 150 cm3-es motornál... ;) :))
2012. okt. 8. 13:40
 10/13 anonim ***** válasza:

Persze, volt. Szokták mondani, hogy nem is motoros aki nem perecelt még. :) Én mondjuk megúsztam (kopp-kopp-kopp) pár napos ízületi fájdalmakkal, mert sikerült jól leérkezni az aszfaltra. De meg lehet halni kerékpárral, sőt gyalog is, ilyen alapon ne sétáljunk a panelok tövében, mert a fejünkre ugorhat egy öngyilkos...


A veszélyei megvannak, hiszen sok autós nem vesz tudomást a motorról, sőt sok esetben nem is tudják felmérni a feléjük közelítő motor tempóját, ebből vannak a klasszikus kikanyarodásos balesetek.

De ha tényleg vigyázol magadra (és persze másokra is) az első 2-3 évben, akkor lesz annyi tapasztalatod amivel nyugodtan közlekedhetsz.

Meg érdemes a lehető legtöbb információt összeszedni és meghallgatni a tippeket, hogy hogyan is kell biztonságosan motorozni - van sok triviális dolog, de nekem pl. mentette már meg a bőrömet, hogy bizonytalankodó autóst nem kezdek el előzni, mert biztos hogy akkor fog irányjelző nélkül balra fordulni...


Meg a rendes védőfelszerelés kell - ha nem is úgy kell beöltözni mint a Michelin-figura, de tisztességes sisak meg rendes ruházat kell. Ilyen időben meg olyan ami nem engedi át a szelet - én is ilyenkor szedem elő a 10 éves bőrdzsekimet, mert a cordura már szélfogós béléssel is kevés.


Esetleg ezt a cikksorozatot olvasd el, kezdőknek nagyon tanulságos lehet:

[link]

2012. okt. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!