Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a power szelep? Mit jelent...

Mi a power szelep? Mit jelent az hogy power szelep?

Figyelt kérdés
Néztem pár motor hirdetést a neten, és láttam néhánynál hogy oda volt írva hogy power szelepes. Ez mit is jelent pontosan? Nagy jelentősége van a motornál? Érzékelhető a különbség egy power szelepes, és egy sima hagyományos szelepes motor között?
2009. aug. 6. 20:24
1 2
 11/13 htr válasza:
motorfüggő... az enyém hatezernél nyit és igen, jelentősege van a motor teljesítményének leadásában
2014. aug. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Ma mentem egy ilyen géppel, kis fordulaton semmi, viszont mikor pörgetem akkor mint egy vadállat úgy húz.
2015. máj. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Képzeld el, hogy beülsz egy turbós autóba. Kis fordulaton kicsit gyenge, kicsit erőtlen, viszont amint meg van a fordulat, hirtelen elkezd húzni. Hasonló érzés a “power szelep” is. Ez csak az érzés végetti összehasonlítás, mert míg a turbó az ténylegesen növeli a teljesítményt, addig a “power szelep” egyensúlyban tartja a különböző fordulatokon. Valamint igen, össze sem lehet hasonlítani a 2 ütemet a 4-el. A 2 ütemüben van egy fajta vadság, amit még nagyobb köbcentis 4 ütemü sem tud elővarázsolni.
2021. aug. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!