Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elromolhat a savas autó...

Elromolhat a savas autó akkumulátor, ha beszereléskor kb 15-20 másodpercre 45 fokos szögben tartották?

Figyelt kérdés

Sajnos csak úgy lehet beszerelni az autómba az aksit, ha egy pillanatra 45 fokos szögbe dől. Használat közben persze már normálisan vízszintesen van.


Eddig kb 3-4 alkalommal kellet azt a 45 fokban lévő pozíciós ki-be szerelést eljátszanom.


Ha kb 0 fok alatti hőmérsékleten, egymás után 3 éjszakánál többet áll az autóm, akkor a 4-ik nap reggelén már nem tudja az aksi beindítani a motort. Ha a második éjszaka után megjáratom egy 10 percet a motort, akkor gond nélkül indul a harmadik éjszaka után is.


Már több mint 1 éve ilyen állapotban van az aksi. Félek, hogy a következő akkumulátort is kikészíti ez a beszereléskori aksi megdöntés.



2012. okt. 20. 07:31
 1/4 anonim ***** válasza:
A megdöntés nem teszi tönkre az akkumulátort, valami más a gond! Fogj egy multimétert és mérd meg leállított állapotban a fogyasztást az akkusarunál! Nekem pl. a GPS nyomkövető képes 4-5 nap alatt lemeríteni az akkut, pedig az akksi jó!
2012. okt. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Akár fejre is boríthatod az akkut,csak a sav ne fojjon ki belőle.

Nincs köze a hibához,a baj az hogy egyre silányabb minőségű újrahasznosított akkukat gyártanak,ami még újkorában is zsákbamacska.És hiába vettem én is bosch-t,exide-t,stb,egy-két évig bírják,nem tartják a feszültséget.

2012. okt. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ian Catman válasza:
Egyértelműen nem. Valahol máshol van a gond (akár az akksi nem az aminek mondja magát, akár valahol az autóban).
2012. okt. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Én is úgy gondolom, hogy ez a 45fokos pár másodpercre való megdöntés nem igazán lehetett gond.
2012. okt. 22. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!