Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin helyett gázolaj!...

Benzin helyett gázolaj! Segítesz? Baj van?

Figyelt kérdés

Egy benzinkúton vagyok...jól rácsesztem


Fullig tankoltam az Insigniám, fizettem, majd beültem és indítottam. Közben néztem a blokkot mert sokallottam az összeget, és látom hogy GÁZOLAJAT tankoltam.

Egyből leállítottam a kocsit. Lett valami baja?

Kb 5-8 másodpercig ment a motor.


kb félig volt benzinnel a tank, mikor beletankoltam a gázolajat a hülye fejemmel.


Már úton van egy autómentő, szép út lesz haza. kb 90km..



2012. okt. 25. 23:14
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
ismeretlen benzinkúton tankoltam, de a szemetek meg sem különböztetik a benzint a gázolajtól, csak egy szöveggel.. áááhh
2012. okt. 25. 23:16
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Ennyi idő alatt nagyon valószínűtlen, hogy bármi baj lett volna, mert a már a csőben lévő benzin ment csak a motorba.


Ettől függetlenül mindent szétszedni és kitisztítani nem lesz kellemes/olcsó.

2012. okt. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

és mi lenne ha hazamennék a kocsival? francba... nagyon idgees vagyok.

hazamegyek leszarom

2012. okt. 25. 23:25
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen rövid idő alatt biztos nem jutott el a motorig,így azt nem kell tisztítani,csak a tankot kiüríteni.Meg kiönteni (elnézést ,veszélyes hulladékként ártalmatlanítani)a drága löttyöt.
2012. okt. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Ne indulj el,nem mész messzire csak szétcseszed a motort.
2012. okt. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Ne tedd!


A gázolaj sűrűsége nagyobb, mint a benziné, az fog a tank aljára süllyedni, valószínűleg nagyon hamar felszívná a motor! Menni biztosan nem tudnál vele, benzinszűrő kuka de az valszeg amúgy is meg az 1000 forint mindössze, gyertyáknak nem biztos, hogy jót tesz, injektor kitudja... ne kockáztass. Ha néhány liter után észerevetted volna a hibát, akkor egy tank hátralévő részének benzinnel való megtöltésével megúszhattad volna, de a fél tank rengeteg.

2012. okt. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire rövid idő alatt nem juthatott gázolaj a motorba, csak az üzemanyagrendszerben található benzint használta el. Ha sikerült hazajutnod és kialudnod magadat, el kell vinni egy szervizbe (szintén tréleren), ahol leeresztik a gázolajat az autóból és kitakarítják az üzemanyag-ellátó rendszert. Sajnos más módszer nincs, a mai befecskendezők bonyolultabbak annál, hogy otthon meg tudd őket javítani.

Viszont nem értem, hogyan sikerült a gázolaj töltőpisztolyát észrevétlenül beleerőlködnöd a szűkítős tanknyílásba, aminek jóval kisebb az átmérője.

2012. okt. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Na mi lett végül?
2012. okt. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ilyen rossz eyg mai 4T motornak a gázolaj? (Nemtudom mekkora az üzemanyagellátórendszere, de ha belemegy 1 deci, attól már tönkremegy? Vagy mennyi gázolaj vágja haza? Jó most nem egy 2T ladához hasonlítom, de nekem fura, hogy az egész cuccost ki kell takarítani...)
2012. okt. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A négyütemű Otto-motorok sosem szerették a gázolajat. Egy régi, karburátoros autó esetén is az a legkorrektebb megoldás, hogy kitakarítod az üzemanyag-ellátó rendszert a tanktól a karburátorig. A benne maradó gázolaj ugyanis folyamatosan keveredik a benzinnel és a keverék oktánszámát az égvilágon senki sem tudja megjósolni, lehet, hogy a motor erőteljes kopogás közepette el fog köszönni. Hogy ehhez milyen keverési arány kell, azt most így, fejből nem tudom, de biztosan ki lehet számolni.

Viszont az tény, hogy régen ez nem volt olyan szörnyűséges munka, mint egy mai befecskendező esetén. Le kellett venni a karburátort, kiönteni az úszóházból a trutyit, esetleg átmosni benzinnel, az AC-vel meg kinyomatni a csőből a gázolaj maradékát. Persze csak a tank kiürítése után. Ez nem olyan nagy művészet, otthon is megejthető, ha van műhelye az embernek (ezt felejtik el sokan, aztán fa alatt, árokparton állnak neki karburátort felújítani, mikor milyen szerszámokkal és csodálkoznak, hogy rosszabb lesz, mint előtte).

Viszont egy nagy nyomással működő befecskendező egészen más világ, itt nem lehet AWAB-bilinccsel rögzíteni a csöveket és várni, hogy "kidolgozza" magából a levegőt a rendszer. A befecskendező légtelenítése, a borzasztó érzékeny befecskendezőfejek miatti ellenőrzés és a nyomásálló kötések újraépítése már nem olyan dolog, amit otthon, két csavarhúzóval meg lehet oldani.

2012. okt. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!