Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy vegyek autót?

Hogy vegyek autót?

Figyelt kérdés

Nincs senki, aki tudna segíteni, nekem sose volt még autóm, így szerelőt sem ismerek egyet sem, nemhogy jóba legyek valamelyikkel, hogy hurcoljam magammal.


De hát így hogy vegyek autót?


Azt tudom, hogy szokták elvinni pl. márkaszervizbe átnézetni vásárlás előtt, de az is pénz és én azt sem tudom megállapítani, hogy melyiket van egyáltalán értelme odavinni...


Én semmihez nem értek, csak arra, hogy ránézésre szép-e, de hát így hogy vegyek autót?


Újat venni nem tudok, abban az esetben persze nem lenne ekkora a bajom, de hát használthoz csak több ésszel kellene neki fogni..


2012. okt. 28. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hű! Hát így eléggé nehéz. Milyen márkára gondoltál? Milyen összegben? Néztél már körbe neten, vagy autópiacon? Írj valami konkrétumot és akkor még írok, de rengeteg dologra kell odafigyelned, megnézned, kipróbálnod, stb. Hol laksz?
2012. okt. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy sima váltósat szeretnék és dieselt és nem tudom, hogy az számít-e de nagyon jó törésteszteset. :)


Jó lenne egy millióból kijönni, mert gondolom jó ha marad, ha mégis van vele valami. De ha nagyon úgy van 1.5ig elnyújtózkodnék. Januárban lenne aktuális, de nézelődök már.


Tudom, hogy sokan szidják, hogy jaj pfuj, francia, de nekem a legjobban a Citroen c5 tetszik, meg a xantia is, de annak valami borzalmas a töréstesztje úgy láttam.


Nagyon kényelmes, nagyobbacska, jól pakolható, családi, utazó autót szeretnék, ami ránézésre is szép.


Ilyen régi bmw, csak mert bmw meg ezek a manapság gizdázós autók szóba sem jöhetnek.

2012. okt. 28. 10:16
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van a közeledben Citroen specifikus szerelő, vagy Citroen szervizben dolgozó szerelő, keresd meg privátban, és vidd el magaddal, nézze meg a kocsit(kocsikat). Ha lehet, magánembertől próbálj venni, háznál!!
2012. okt. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ne foglalkozz az előítéletekkel, az előélet többet számít, mint a márka!!
2012. okt. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

10:06 vagyok. Ne foglalkozz azzal hogy kinek milyen autó tetszik, hisz magadnak veszed!


Fontos,hogy ha úgy hirdetik az autót,hogy vezetett szervizkönyvvel akkor nézd meg az utolsó bejegyzést az óra álláshoz viszonyítva.

A belső állag vizsgálatnál nézd meg a gombok,kapcsolók elektronikai berendezések működését. Mennyire kopott vagy szakadt valami, mi lett kicserélve és miért. Működik-e a fűtés-hűtés (a légkondi ha van), belső világítás, rádió, kapcsolók, műszerfal világítás, központi zár, riasztó, ablakok (főleg ha elektromos). Kormány holtjáték.

A kifényesedett kormány és váltógomb,a pedálok kopása is árulkodó lehet a kocsi futásáról. Ja, meg hogy ha a sofőr oldali ülés rettentő mód el van kopva, be van esve, szinte el lehet veszni benne.

A szélvédőbe ha vannak számok és esetleg ismerjük az adott típus ablak jelöléseit így kideríthetjük az autó szélvédő cserés volt e valaha. Ellenőrizd a kocsi papírjában lévő adatokat a motor és alvázszámot és fontos,a kocsi kipróbálása.

A tesztút során az autót gyorsítsd fel és fékezd majd ahol van lehetőség végezz kanyar teszteket és közben figyelj a zajokra esetleges ropogásokra. Mindkét irányba a kanyarodást, nincs-e nyikorgás, bizonytalan billegés, stb. Minden fokozatot rendesen bevesz-e? A kuplung mennyire kemény, hol van a fogáspont, mennyire rángat vagy nem. A kerekek mennyire és milyen módon vannak kopva (lásd KRESZ könyv gumikopások). Ha meg van emelve a kocsi akkor a kerekeket ha megrángatod minden irányba, nincs-e nagy holtjáték, kotyogás, stb.

Rozsdafoltok, illetve feltűnően javított részek amik rejthetnek rozsdásodást és koccanás, kisebb baleset dolgait.

A motorháztető alatt: Ha feltűnően tiszta minden akkor lehet hogy van valahol valami folyás amit így lepleznek. Ha minden olyan állapotban van mintha 20 éve senki nem nézett volna rá az meg a másik véglet, mert így az autó minden része ennyire elhanyagolt. Akksi milyen állapotban van? Saruk? Olajszint, olajnak a színe? Milyen fajta kell bele? Ablakmosó, fékfolyadék, hűtővíz, stb. Mindent nézz meg, mindenre kérdezz rá!

Volt-e valami cserélve? Kuplung, rugók, generátor?

Aztán a hozzá tartozó dolgok: emelő, pótkerék vagy mankókerék, elsősegély, vagy bármi ami meg van hirdetve.

Biztosítás, műszaki vizsga meddig érvényes?

Ne félj alkudni!

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2012. okt. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Citroent nem ajánlanám, de ez csak az én véleményem. Magával a francia kocsikkal nincs bajom, de a Citroen rászolgált hogy kerüljem nagy ívben. Van velük rossz tapasztalatom. Ha francia, akkor Renault.

Renault Megane, Ford Focus és Mondeo, VW Passat, Opel Astra G, Volvo S40 Ami most hirtelen eszembe jut. Ezeket érdemes megnézni, ezek jó és megbízható kocsik ebben az árban és el is fér bennük egy 5 fős család.

2012. okt. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Apukámnak mindig citroenje volt, emlékszem BX, aztán Xantia. Nekem az külön élmény, hogy beülünk és felemelkedünk. :) Meg emlékszem kicsiként elakadós földúton kellett menni, fenn akadt a kocsi alja, erre "felhúzta" a kerekeket, bepakoltunk alá köveket, aztán leengedte és kijöttünk. :) Bennem ezek nagyon megmaradtak, meg tudom, hogy nagyon kényelmes volt, és sose panaszkodott rájuk, pedig külföldre járt dolgozni kocsival, volt, hogy hetente, szóval nekem ez a fajta szívem csücske, csak ő már nem tud segíteni választani.
2012. okt. 28. 12:50
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos választ, szerintem még fel is írom ezeket a dolgokat.
2012. okt. 28. 12:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor ha ennyie a szívedhez nőtt, vegyél Citroent, de alaposan nézd át és nyugodtan legyél válogatós.
2012. okt. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!