Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha le van járva a kocsi...

Ha le van járva a kocsi műszakija és megállít a rendőr elvételre kerül a rendszám és a forgalmi?

Figyelt kérdés

2012. nov. 16. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Nekem volt hasonló esetem és csak a forgalmit vették el a helyszínen a rendszámot nem. Írtak egy útvonalengedélyt az igazoltatás helyszínétől hazáig, amúgy a büntetés sem volt egetverő. Meg tarkón sem lőttek. :)
2012. nov. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Helyszíni bírság ilyen esetben?
2012. nov. 16. 11:38
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
Így folyamatosan ne használd. Ha egyedi esetről van szó azaz A-ból akarod vinni B-be akkor kérj egy útvonalengedélyt. Így nem lesz gondod. Egyéb esetben a rendszám levétele nem lehetőség, hanem előírás.
2012. nov. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
eddig azonnal elvették a rendőrök a forgalmi engedélyt és a hatósági jelzéseket, ha lejárt műszakival közlekedtél. Most változott a jogszabály, csak akkor veszik el, ha már több mint 3 hónapja lejárt a műszaki. Akkor viszont csak az NKH-nál lehet leműszakiztatni, szigorított vizsgán a kocsit, és még szabálysértési feljelentést is tesznek ellened.
2012. nov. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nemrég vettek ki a sorból, mert egy hónapja lejárt a műszakim, 5000 Ft helyszíni bírság lett a vége!

:)

2012. nov. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Akkor viszont csak az NKH-nál lehet leműszakiztatni, szigorított vizsgán a kocsit"


Erről mesélhetnél valamit! Többször voltam már a Vas Gereben utcai NKH telepen vizsgáztatni, de ott semmivel se szigorúbb a vizsgasor, mint másutt! Meg merem kockáztatni, hogy még lazábbak is...

2012. nov. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!