Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Fiesta 1.4CDTI,1.6 CDTI...

Lsandor kérdése:

Ford Fiesta 1.4CDTI,1.6 CDTI tapasztalatok, vélemény? Melyiket ajánljátok jobban: Ford Fiesta 1.4CDTI, vagy Opel Astra 1.7 CDTI?

Figyelt kérdés
2012. dec. 8. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Szeretem a Fordokat ,jó autónak tartom őket. Szeretem a Francia típusokat is ,de ez a házasság (motorra gondolok ) nem jött e szerintem ... ez is nézőpont kérdése ,ha kifogsz egy korrekt km-s szervizelt karbantartottat akkor gond nélkűl autózhatsz a Forddal is (francia motorral )

Astra ..hmm itt is találkoztam leharcolt igénytelen tulajtól származóval ..és baj lehet ennél is ..

Biztos forrás ,alapos átvizsgálás és utána dönts ..

2012. dec. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Találtam egy Ford Fiesta 1.6 CDTI-t nagyon szép állapotban, 98 000 km-el, ígéretesnek tűnik. Tehát akkor érdemes jól átvizsgáltatnom
2012. dec. 12. 06:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Én az Opelt 1,7 CDTI ismerem 185000 km-t autóztam vele.

Jól húz,nyomatékos is,fogyasztása 5,5 l/100 km volt folyamatosan,nyáron 5,2 körül volt.

Néha eldugult az üzemanyagellátó rendszere,különösen télen kellett figyelni erre.

Egyébként az Opel nyers autó,a beépített anyagok erősek,de nem emberbarát,az ülés nem túl kényelmes.

A FORD C-Max 1,6 TDCI motorja is nagyon jól húz./Én ezt vezettem/Fogyasztása egy kicsit több volt nekem,mint az Opelé.A Ford belső tere barátságosabb,az ülése sokkal jobb.

Mindkét autó futóműve nagyon jó,hozzá sem kellet nyúlni soha.

2012. dec. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tapasztalatot, jól jön. Esetleg még valakinek? Tapasztalat Ford Fiestával?
2012. dec. 15. 07:04
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem Astra 1.7 CDTI-m van. A fogyasztás nekem inkább 6-7 liter körüli, igaz és sokat megyek autópályán. 6 liter alatti átlagot még nem sikerült kihoznom belőle.

Amúgy jól megy, a futómű is nagyon jó. Az elektronika egy kicsit gyenge pontja. Néha előjönnek rejtélyes hibák, aminek ha utána jár az ember kiderül, hogy csak egy csatlakozó kontakthibás, vagy megtört egy kábel.

Fordom még nem volt, így arról nem tudok nyilatkozni. Annak idején én egy Fókusz és e között gondolkoztam. De az Astra végülis jobban tetszett.

2012. dec. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tapasztalatot. Jöhetnek még
2012. dec. 19. 12:26
 7/7 unimax válasza:

Nekem ford fiesta 1.4 TDCI-m volt, apámnak egy Astrája G ( bár az Benzines) Vezetési élmény tuti hogy a Fiesta jobb!

Az Astra hosszú távon kényelmesebb! Motorikusan majdnem mindegy, hiszen több modellben ugyan az a motor van PL: audi, vw, Seat, azt sem zárom ki hogy a Fiesta TDCI egy az egyben ugyan az mint az Astra csak az embléma más!

Ha családi, vagy "melós" autót akarsz akkor Astra, mert nagyon nyúzható az autó. Ha elég egy kis városi cirkáló nem akarod megpakolni rendszeresen, nem utaztok mindig 5-en benne akkor Fiesta!

Szerintem motorikusan mindegy, itt az a fontos, hogy mire akarod használni az autót!

De ha van kérdésed privátban szívesen válaszolok rá!

2013. jan. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!