Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autós biztonsági funkció. Ezt...

Autós biztonsági funkció. Ezt le tudnám védetni?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam h. ha hirtelen minél gyorsabb vészfékezést kell végrehajtani akkor a kocsi első kerekei jobbra és balra kifordulhatnának így megnövelve mégjobban a fékező hatást ill a hátsó kerekek és befordulhatnak keresztbe.

Mit gondoltok? Ha ezt levédetem biztos milliárdokat kereshetnék.


2013. jan. 2. 22:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Miért gondolod, hogy jobb egy irányíthatatlanul fékező autó, mint egy ABS-szel szerelt?

Amúgy már kitalálták, de nem ebből a célból. A negatív legördülési sugárról beszélek, de ott is az irányíthatóság volt a cél.

Amúgy tuti le tudnád védetni.

2013. jan. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Egy kérdésem lenne: a kormányozhatóságot hogyan oldanád meg?


Sok esetben fontos, hogy vészfékezés esetén is irányítható legyen a gépjármű. Ezt számos technikai megoldás is segíti. Félek, hogy a te módszereddel a jármű mozgása igencsak kiszámíthatatlanná válna.

2013. jan. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%

Mindenre lehet szabadalmat kérni, amire más még nem kért. Vagyis akár erre is, ha szeretnéd. Bele kell fektetni egy jelentősebb összeget abba, hogy megszerezd a szabadalmat és utána is évente fizetned kell azért, hogy megmaradjon.

Viszont az égvilágon senkinek nem tudod majd eladni ezt a szabadalmat, mert túlságosan sok haszna nincs. Így hát a saját örömödre lesz egy szabadalmad, amiből nem hogy pénzt nem keresel, de még fizetned is kell érte.

Hogy miért nem fogják megvenni a szabadalmadat? Nagyon egyszerű: azért, mert egy ilyen rendszerrel csak a baj van. Vészfékezés esetén a jelenlegi, ABS-szel, EBD-vel és vészfékasszisztenssel kombinált fékrendszerek nagyon megfelelőek. Az autó nagy lassulást ér el, közben pedig nem csúsznak meg a kerekek, így nem válik irányíthatatlanná, nem csúszik be az árokba. Az általad vázolt rendszerhez a jelenleginél jóval bonyolultabb hátsó futómű kell (hiszen a kerék el kell, hogy forduljon a függőleges tengely körül) és új rendszerű kormányműre is szükség van, aminél a kerekek nincsenek mechanikus kapcsolatban a kormánykerékkel (mert másképp nem lehet megoldani, hogy a kerekek ellenkező irányba forduljanak). A jobbra-balra kiforduló kerekek pedig garantáltan legyalulják a gumit, már ha az nem fordul le még a lassítás kezdetén a keréktárcsákról. Vagyis ez a szép, új rendszer a maga jó drága fejlesztési és megvalósítási költségei mellett arra képes, hogy egyetlen vészfékezéssel mozgásképtelenné tegye az autót, de azt nem garantálja, hogy rövidebb lesz a fékút - mondjuk a lefordult gumik mellett keréktárcsán csúszó autó nem lassul jobban, mint az ABS-szel szerelt társa padlóig rúgott fékpedállal.

2013. jan. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
Volt, hogy elbambultam egy külső sávban és nem láttam, hogy megszűnik. Előttem járda, oszloppal. Beletapostam a fékbe és elrántottam a kormányt, ezért nem ütköztem. Volt olyan is, hogy 160-nal mentem az 5-ös úton 90 helyett és későn vettem észre a körforgalmat. Nagyon későn. Beletapostam a fékbe és szó szerint át drifteltem rajta. Ha a remek ötleted benne lett volna a kocsimban, már nem élnék. Szerintem gondolkozz még máson, mert ez baromság.
2013. jan. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az viszont mindenképp becsülendő, hogy segíteni szeretnél azoknak, akik vészfékezni akarnak.
2013. jan. 3. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Nekem sokkal jobb ötletem van.


A kerékgumiknál lényegesen nagyobb felületen fékezne az autó,

ha pl. gombnyomásra kiesnének a kerekei!!

:)


Na szaladok levédetni...

2013. jan. 3. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ebből tömegkatasztrófa lenne ...........
2013. jan. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Gyilkos!!!
2013. jan. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
:DDD
2013. jan. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Anyám borogass, epic fail kérdés xD
2013. jan. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!