Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jobb kormány autó - előzés...

Apom kérdése:

Jobb kormány autó - előzés itthon tükör vagy autós kamera segítségével?

Figyelt kérdés
Szervusztok! Szeretnék egy jobb kormányos autót venni a napokban, egyetlen kételyem az előzés miatt van. Kamera vagy tükör talán segítene az előzéskor, de nem teljesen értem, hogy az A oszlopon hova érdemes tenni a tükröt úgy, hogy én a szembe jövő forgalmat a vezető ülésben jól lássam? Mekkora tükör kellhet, nagy? Esetleg hajlított? Aki látott már ilyet kérem fejtse ki bővebben! Még ragadóval is bőven megérné a jobb kormányos!

2013. jan. 6. 08:27
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

a jobbkormis autó,az Magyarországon egy mozgó balesetveszély,

itt nálunk Mohácson is csinálták az Angliában kint dolgozó cigók velük a balhékat,

aztán a rendőrök megunták ezt a sok fordított autót,és hálistennek megtiltották a használatukat,

azóta nem látni egyet sem belőlük,

2013. jan. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Napkiraly ***** válasza:
86%

Az elsőnek: ez nem valami sci-fi és a tévében láttad? :D A rendőr nem jogalkotó,nem tilthatja meg. Bár ha belegondolok,ha felelőtlenül használja,párat elővesznek közúti veszélyeztetésért...

Az átépítés drága, le kell bontani a motorteret teljesen. Ebben nyilván nem gondolkodsz. Előzgetni így nem kellene,de néha ugye muszáj. Nem tudom hova kell felfogatni, de oroszország keleti részén dívik jobbkormányos japán autók behozatala, ott ennek megvan a módszertana (mármint a tükör beépítésének), ebbe az irányba indulj el.

2013. jan. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

most sokat nem segítek, de szerintem a legjobb, ha valaki mindig ül melletted, és mondja, hogy előzhetsz


én is akartam egy időben, mert sokkal jobb és menőbb autót tudtam volna venni kevesebbért, de egyszer próbáltam ilyet, és lemondtam róla

2013. jan. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Lassan 3 éve van a családban jobb kormányos autó. Van egy kisteherautónk, amivel semmi akadály nincs az előzésnek csak ha kamion mögött vagy, de véleményem szerint egy rutinos sofőr megoldja a helyzetet. Személyautóval már neccesebb. Én úgy szoktam előzni személyautóval, hogy nem a felezővonal irányába bújok, hanem az útszélére és onnan nézek ki. Annyival rosszabb hogy egyből nem tudsz előzni, mert hiába nem jön semmi a kamion vagy teherautó mellett még jöhetnek így tovább kell figyelni előre fele a sávot meg oldalt is hogy elment-e már melletted tutira. Személyautót személyautóval meg megint pofon egyszerű előzni.


Tudom, hogy majd most jön a lecseszés, hogy miért kell ezt meg egyebek, de 3 év alatt annyit jártam jobb kormányos autóval, hogy mikor beültem egy balosba az első tolatásnál nekikoccantam egy oszlopnak olyan szinten megszoktam a jobbost.

2013. jan. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Napkiraly ***** válasza:
2013. jan. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, különösen neked Napkirály, már veszem is a cuccot!
2013. jan. 6. 10:59
 7/8 Napkiraly ***** válasza:
100%
háláld meg zöldkézzel :)
2013. jan. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Na és a regadó be van már fizetve arra a kocsira vagy azt még neked kell? Úgy is megéri megvenni?
2013. jan. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!