Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szélvédőmosó folyadék tuningol...

Szélvédőmosó folyadék tuningolása házilag?

Figyelt kérdés

Jól gondolom?: A legtöbb szélvédőmosóban etil, metil, izopropil, stb. alkohol van. Ezek illékonyak, és a menetszéltől elpárolognak. A visszamaradt víz ráfagy a szélvédőre.

A fagyállóban etilén-glikol van, ami nem illékony, és a jeget is oldja.

Ha a szélvédőmosóhoz keverek egy kevés (1:10) fagyállót, az megszünteti ezt, és a fényezést sem károsítja, hiszen a pumpás jégoldóban is ez van.



2013. jan. 13. 23:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát, nekem nem szokott ráfagyni a szélvédőmosó a szélvédőre, milyet használsz?
2013. jan. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egy normális téli ablakmosó folyadék nem fagyhat rá a székvédőre és nem károsíthatja a festést. Ha pedig ilyen tesco-s ganét veszel amit téli ablakmosó néven árulnak akkor ne is csodálkozz.
2013. jan. 14. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy hidegben egynegyed... egyharmad rész E85-t szoktam belekeverni.
2013. jan. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Etanolt nem raknék bele a helyedben, hosszútávon megeheti a csövezést vagy a szivattyút, meg a gőze eléggé gyúlékony. Meg ha nem a legolcsóbb teszkós löttyöt veszed szükség sincs rá.
2013. jan. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az E85-ös vagyok, már vártam a megeszi a csövet" szöveget, nincs olyan hely ahol ez ne jönne elő az E85 emlegetésekor.

A szélvédőmosókban is etil-alkohol (és izopropil-alkohol, ami még agresszívabb mint az etil-alkohol) gátolja a fagyást, minél hidegebb fagyáspontú, annál több az alkohol aránya. Csak azért nem lesz káros a csövekre és a szivattyúra az alkohol, mert nem egy hópehellyel dekorált kék flakonból öntöm a tartályba, hanem a tertalék üzemanyag kannából. Nem szeretek szép kékre színezett és illatosított alkoholt venni drágán, jó nekem az átlátszó olcsó is. Mivel a bekevert lötty egyharmad része még mindig víz, semmivel sem gyúlékonyabb mint egy hasonló keverési arányú bolti szélvédőmosó.

2013. jan. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mondom hosszútávon,évek alatt, nem azt mondtam hogy beletöltöd és már párolog is a cső. :D Egyes műanyagok szarul reagálnak rá, és minél nagyobb a koncentráció annál jobban korrodálódnak.


Ugyanezért lehet gyúlékony is, kispriccelve aeroszolosodik, akkor meg mindegy a koncentráció.

2013. jan. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor megismétlem: ugyanaz a C2H5-OH, etilalkohol van a bolti szélvédőmosóban is, mint az E85 üzemanyagban. Ha azonos arányban keverem a vízzel, mint a bolti téli szélvédőmosó esetében teszi a gyártó, ugyan mitől lenne károsabb? Mitől lenne gyúlékonyabb?

Adott két nagyon hasonló összetételű keverék folyadék, attól nem lesz károsabb vagy gyúlékonyabb az egyik mint a másik, hogy itthon öntöm össze az összetevőket, és nem színezem, illatosítom.

2013. jan. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, hogy nem a gyáriba nyomod, hanem otthon kevered vízzel? Úgy már más történet, az volt bennem hogy a gyáriba nyomsz plusz etanolt.
2013. jan. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi! Amúgy vágom! Akinek van garázs, az nem érti a kérdést, hiszen a szélvédő és az utastér is nulla fok fölött van, mikor elindul :D.

Aki az utcán áll mint én, és siet, az kínosan ügyel rá, nehogy reflexből is ráfújjon, mert húzódhat félre kapargatni.

Amúgy elárulom, hogy -8...-10 fok alatt a Würthös is ráfagy egy áthűlt auóra, pláne északi szélben.

2013. jan. 15. 23:14
 10/11 A kérdező kommentje:

Az E85 szuper ötlet, és gazdaságos is! Én egy kiskanál mosogatószerrel dobnám fel, és már is ott vagy, ahol a gyári! (felületaktív anyag).

Ja, és még illata is lesz :D!

2013. jan. 15. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!