Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Indítási hiba (zárlat)?!

Indítási hiba (zárlat)?!

Figyelt kérdés

Az előbbiekben írtam, motorolaj hibára gondoltam ami megfogja a nagy hidegben a motort.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__386..


A hiba az volt, hogy az önindítópersely a nagy hidegben beszűkült, így az önindítót kissé megfogta.


Ezt orvosoltam egy cserével. De a kocsim még mindig hol indul hol nem. Most már az elektronikára gondolok. Mivel sikerült beindítanom, járattam, majd amikor mentem vele és bekapcsoltam a rádiót 2 perc után menet közben leállt az autó. Ráindítottam és kb 1,5 perc indítózás után indult csak be. Melegen a motor mindig pöccre indult, de volt hogy tankolásnál a rádió szólt, majd miután el szerettem volna indítani az autót nem indult csak iszonyat nehezen.. Egyik ismerősömmel indítóztattam miközben a motorháztető alatt tétlenkedtem, és a generátornál láttam egy szikrát, mintha áthúzott volna a fém szíjburkolathoz. Lehetséges hogy ez valami zárlatot okozott? Vagy az üzemanyagpumpa relé hol működik hol nem?! Mielőtt szerelőhöz viszem szeretném tudni hogy valaki járt-e már így mint én, és hogy mi lehet az oka.



2013. jan. 23. 17:37
 1/5 A kérdező kommentje:
Az autó VW Scirocco '85
2013. jan. 23. 17:43
 2/5 szántóvető ***** válasza:
100%
a lényeg hogy menet közben is leállt már.csak akkor tud leállni ha nem kap szikrát a motor.(vagy ha az elektromos benzinszivattyúval van gond)jártam már úgy hogy cserélnem kellett a gyújtáskábelt Audin mert párás időbe nem volt hajlandó beindulni.gondolom a tiéden se volt cserélve még.A lényeg az hogy szerintem nincs komoly baja a kocsidnak.
2013. jan. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 szántóvető ***** válasza:
még egy eszembe jutott:úgy jártam hogy az aksi kábel vége szétrohadt közvetlenül a kábelsaru előtt,le kellett vágnom a végéből és megoldódott a gondom.szóval hibalehetőség van bőven.
2013. jan. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, ezeket is megnézem majd. remélem megtalálom a hiba okát
2013. jan. 23. 21:56
 5/5 anonim válasza:
fateromnak ugyanilyen scirocco-ja volt. Ugyanezt csinálta. Körforgalmakba emlékszem mindig leállt random.
2014. dec. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!