Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Megane II.2004 - 1.6...

Alcapone386 kérdése:

Renault Megane II.2004 - 1.6 os motor. Indítási probléma!?

Figyelt kérdés

Ma reggel próbáltam indítani a kocsit. Kártya berak, kuplung+fék benyom, a kocsi üresben, start gomb nyom és semmi. Azaz a kormányzár nyit, de az önindító már meg se nyikkan. Párszor volt "nehézkes" indítás, de beindult a kocsi. Akksira gyanakodtam, de hiába raktam be egy új akksit, a probléma nem oldódott meg. Az új és a régi akksit is kipróbáltam egy másik kocsiban. Mind a kettő indított. A motorháztetőt felnyitottam ugyebár. Akku sarut is megmozgattam, és akkor vettem észre, hogy indításnál "Sípoló hangot" hallani.

Okoskerék nyáron volt cserélve. Remélhetőleg az nem lehet.


Csatolok egy képet. A körrel jeleztem azt a környéket, ahonnan a sípoló hangot hallanai.

Egy vékony gumi csövet találtam, ami le volt csúszva a légbeömlő csőről. Ezt nyillal jelöltem. (1)

Okozhat ez a cső ilyen hibát? Gondolok én arra, hogy lecsapódott benne a pára, befolyik a légbeömlőbe és az belefagyott? Vagy egyszerűen az önindító megadta magát? Létezik, hogy tegnap még semmi baj nem volt, ma meg nyekk? Lehet csak fázott a -5 fokban... :)


Kép: [link]


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. jan. 23. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt tudom tanácsolni tegyétek kiolvasóra ,ott lehet élőértéket nézni ill kivezérelni .....

A csőnek semmi köze az indítózáshoz !

2013. jan. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!


Hibakód kiolvasás jelzi a rossz önindítót is?

2013. jan. 23. 19:58
 3/3 zsolti1992 válasza:
Lehet indításgátló baja van,de a műszeres dagnosztikánál márkaszervízben kiolvassák és mihamarabb orvosolják is a hibát :)
2013. febr. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!