Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikorra várható, hogy megtudjá...

Mikorra várható, hogy megtudják csinál? Akorl-ból A2.

Figyelt kérdés
Ugyebár közlöny szerint A korlátozott jogsi helyét átveszi az A2 és kb~4000FT értékben átírathatom.. namost bementem az okmányirodába ahol azt mondták: tudnak a dologról, de még nincs meg hozzá a rendszerük és érdeklődjek késöbb.. és ha én addig úgy vezetem a 34kw-os gépem h nemirattam át? értelem szerint nembüntethetnek meg mert megvan A.korl, csak nincs átiratva...

2013. jan. 31. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:

"és ha én addig úgy vezetem a 34kw-os gépem h nemirattam át?"

Engedély nélküli járművezetés: legfeljebb 25 kW-os motort vezethetnél, azt' a motor 34 kW-os. Ha olyanja van a rendőrnek, büntethet.

"értelem szerint nembüntethetnek meg mert megvan A.korl, csak nincs átiratva..."

Épp ez a baj: az, hogy Akorl. van a jogosítványodban, nem A2. Márpedig amíg Akorl. szerepel benne, addig az arra vonatkozó korlátozások érvényesek. Viszont mikor A2-re változik, már az lesz az érvényes.

Egyébként magáról az átírás folyamatáról nem tudok nyilatkozni. Nem hallottam még róla, hülyeséget meg nem akarok mondani.

2013. jan. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hihetetlen, hogy megint szarakodni kell és semmi nem megy simán :) nem is értem, hogyan fogják átírni, de valamit kezdhetnének ezzel kapcsolatban.. nincs bajom azzal, hogy várni kell mert még odébb van a "szezon", de nyugodtabb lennék mielött variálni kezdenek
2013. jan. 31. 20:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Én tavaly nyáron csináltam az Ak-t, most dilemmába vagyok hogy cseréltessem-e le megint a jogsit hogy meglegyen az A2, vagy várjak 2019-ig, amíg lejár a mostani jogsim és abban reménykedve hogy addig nem módosítják(meg hogy nem lenne rá szükségem) majd akkor átírom...
2013. jan. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
aztse értem, hogyan írják át..?! jogsin az A korlátozott motor jel mellé írják, hogy A2 ? nemértem miért nemlehet ugy használni ahogy van.. A korlátozott már nincs, tehát ennyi erővel nekem már A2-öm átírás nélkül is. Baromság ez az átíratás..
2013. jan. 31. 21:58
 5/5 anonim ***** válasza:

A jogsin semmit sem írnak át.

Új kártyát kapsz amin már A2 néven szerepel ugyanaz a szöveg.


Ha más kategóriát csinálsz akkor sem csak beleírják az új kategóriák érvényességét és megszerzési idejét. Akkor is újat kapsz.

N

Nekem meg kicsit sok lenne 3,5 év alatt 3 jogsi :D

2013. jan. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!