Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minden használt autóra ennyit...

Minden használt autóra ennyit kell költeni?

Figyelt kérdés

Pár hónapja vettem egy 7 éves használt kocsit 1,5 millióért. Senki ne gondoljon valami nagy presztízs autóra, csak egy egyszerű Astra.

Állítólag az Opelekhez olcsó az alkatrész... hát én nem ezt tapasztalom.

Most fogom átlépni a fél milliót amit eddig költenem kellett rá csak azért hogy a nemsokára következő műszakin átmenjen.

Most pl kiment a fűtés ellenállás. Gyári 85.000 Ft, utángyártott valamivel olcsóbb.

Aztán az egyik adaptív fényszórót is cserélni kell. Teljesen jól működik minden funkciója, csak valamiért mindig hibát jelez a műszerfalon. 1 db fényszóró állítómotorral, de minden más elektronika, xenonszett, stb nélkül a legolcsóbb helyen amit eddig láttam 200.000 Ft fölött van.


Ha egy ilyen egyszerű kocsi fenntartása ennyibe kerül, akkor mennyit költ rá az akinek valami komolyabb autója van? Pl BMW, Audi, stb... Évente több milliót? Ez alapján nem lepődnék meg rajta.


2013. febr. 2. 08:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%

Én az Isuzu diesel B vectrámat tavaly vettem 500e-ért, és idáig csak egy vezetékszakadást kellett javíttatnom, mert nem mutatta a hőfokot. 1-2 ezres volt. Le is kopogom gyorsan.

(persze 15-ért megcsináltattam a központi zárat is, de azt a vásárlásnál is tudtam hogy szar)

2013. febr. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

3 éve vettem a sajátomat (passat) eddig olaj, szűrő, légszűrőt, ízzítógyertyát kellett cserélnem (még ízzót sem cseréltem)

Amugy 10 évesen vettem az autót

2013. febr. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Az enyém is Isuzu dízel. A motoron hála istennek csak a fogyóeszközötlet kellett cserélni. Vezérlés, olaj, szűrők, egy tömítés. Ez megállt úgy 100-120e-ből.
2013. febr. 2. 08:27
 4/20 anonim ***** válasza:
48%

Én éve vettem az első is bmw-met 19 éves 600 ért, és idáíg kb 120 költöttem rá egy év alatt. Mert viszonylag rendben van a kocsi.

Amúgy egy új ( tényleg új )bmw-nél a fékbetét csere tárcsá-val olyan 200 körül lehet.


7 éves kocsihoz bontóban már biztos vannak cuccok, és akkor a fűtés cucc sem 85e lenne.

2013. febr. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Hát ja. De eddig a bontókkal nem sok jó tapasztalatom volt. Apró kacatokat kerestem ott és horribilis áron akarták adni.

Pl akkumulátor rögzítő lemez 2000 Ft. Semmi extra, egy pár centis vas lemez egy furattal.

Vonószem 3000 Ft, amennyiért már majdnem újat kapok autós boltban...

A fényszóróval meg az a baj, hogy nagyon ritka az ilyen még az utakon futóból is. Ráadásul az sem mindegy hogy jobbos vagy balos... és mivel nemsokára lejár a műszakim, nem érek rá hónapokig keresgélni.


Féktárcsa, betét csere megvolt egy 100-asból az is kijött utángyártott alkatrészekből.

2013. febr. 2. 09:03
 6/20 szántóvető ***** válasza:
túl sok biszbasz-csillagszóró van már egy 2006-os kocsiban.De sajnos nincs mit tenni.200e Ft rengeteg pénz 1 hülye fénnyszóróért.
2013. febr. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
bontó ,bontó, internetes bontó van opelekhez is, angliai import cuccok vagy angliai kocsi amiből kiveszed az alkatrészt, a fék betéekett ilyesmiket azt muszáj újonnan, azt is tudom, hogy a bontott drága, de ez van sajnos, és az opeleket, még így olcsóbb fönntartani mint a többit, van olyan aki egy régebbi luxus kocsira, ha elcsesződik 1-1,5 misit rákölt
2013. febr. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
csak azt nem értem ezek közül amit felsoroltál, melyik szükséges ahhoz, hogy a műszakin átmenjen, jó hogy nem már az elektromos szolártető billentős funkcióját csináltatod meg a műszaki miatt...
2013. febr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Szerintem a vonószem, meg az akku tartó ára reális.

A bontós sem adhatja oda 300 ért, mert éhenhalna.

2013. febr. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Másfél milláért gondolom kifogtál egy 300e Km-t futott visszatekert szart. Nem kell csodálkozni, hogy problémás.


Egyébként meg a vételkor gondolom te is azt mondtad, hogy "franciát ne".

Egy sokkal jobb állapotú francia szarral ugyanennyiért lehet, hogy nem lett volna bajod.

2013. febr. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!