Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom megállapítani...

Honnan tudom megállapítani hogy autó generátor szabadon futó rossz v kopott? Probléma még mindig "Hosszbordás szíj síró hang. Motor alapjáratnál hallatszik a legjobban télen nyáron folyamatosan" új szíjjal is

Figyelt kérdés

Feltűnt hogy ha pl ablakemelőt használom akkor egy pillanatra kicsit a világítás elhalványul.

Vagy hogyan tudom megállapítani hogy melyik segédberendezés tárcsája kopott? Wd-40 el egy kis időre megszűnik a síró hang ha a hosszbordás szíjra fújom.



2013. febr. 2. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:

A generátorban nincs "szabadon futó".

A szíjtárcsák ha kopottak azt sablonnal tudod ellenőrizni.

Én a generátor tárcsájával kezdeném a cserét, az a legkisebb, ott a nagyobb a terhelés.

2013. febr. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Harkonnen

A generátorokon a mostani kocsikon van szabadonfutó!!


Apám kocsijának ez volt a baja

Ezt ugy tudod le ellenőrizni hogy:

A szíj ilyenkor kicsit jobban "ugrál"


Le veszed a szíjat és kézzel hirtelen visszafelé rántod az ékszíjtárcsát és ilyenkor érezned kell hogy "megcsúszik, megszalajt"


Az ékszíj tárcsánál a sablon nem rossz, de ha az ékpálya alja fényes akkor már kopott, mert ugye az oldalfala származtatná át a nyomatékot,de akkor már nem

2013. febr. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagy a generátortárcsa gumi rezgéscsillapító elkopott. Akkor is tud sírni. Nézd meg,nem találsz e gumi vagy fémreszeléket a generátor ,főleg a tárcsa közepén.
2013. febr. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Öreg ékszíj is sírhat. Mikor cseréltél rajt?
2013. febr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!